Krv, ktorá prúdi žilami Lea Climenta (Alicante, 18 rokov), má zmiešané bojové umenia ako svoj hlavný základ. Jeho krvný obeh je formovaný manželstvom dvoch vášnivých športovcov a disciplín, ktoré tvoria zmiešané bojové umenia. S matkou, ktorá má čierny pás v brazílskom jiu-jitsu, a otcom, ktorý je sochárom a zodpovedným za formovanie najlepšieho zmiešaného bojového umelca, akého Španielsko kedy predstavovalo, nosí bojovník na svojich pleciach nielen cestu svojich rodičov, ale aj históriu a dedičstvo priezviska, ktoré sa zapísalo do dejín národného športu epickými úspechmi vo februári po boku Ilia Topuria.

„Čo sa vždy snažím Lea naučiť, je lojalita a zodpovednosť dosiahnuť maximum. A k tomu je kľúčom nikdy nezlyhať, byť prítomný každý deň a dať do toho všetko, čo on aj robí. Preto verím, že dosiahne najvyššie ciele,“ hovorí Agustín Climent, ktorý sprevádza svojho syna na rozhovore. Dva princípy, ktoré Leo snaží dodržiavať ako vojak v boji. Špeciálny mentor, formovaný tisícmi bitiek, ktorý od začiatku zasial do svojho malého bojovníka vášeň pre šport, ktorý nič neodpúšťa.

Spojenie medzi Leom Climentom a jeho otcom je niečo výnimočné. Mladý bojovník so serióznym výrazom potvrdzuje všetko, čo tréner hovorí, počas rozhovoru vedľa svojho syna. Vie, že pre úspech v tomto športe sú princípy najdôležitejším argumentom v kariére, kde sa každé víťazstvo platí zlatom, potením na tatami alebo krvou pod pevnou a robustnou prilbou sparingového partnera.

Zmiesaný bojový umelec bude bojovať proti Pablovi Balderasovi 29. júna na WAR MMA, udalosti organizovanej promotérom, ktorý dnes vedie jeho otec a strýko. Bojovník bude mať pre svoju tretiu amatérsku bojovú vstupnú pieseň s novou zvukovou stopou: povzbudzovanie a spev fanúšikov z Alicante, jeho domovského mesta, kde každý deň formuje svoju ešte mladú športovú kariéru. Pre Lea Climenta je tlak, ktorý vyvoláva myseľ v týchto situáciách, bremenom. Nedovoľuje človeku žiť. Chce dokázať sám sebe, že je schopný poraziť príšery svojej prvej prehry ako amatér, a čo môže byť lepší spôsob, ako to urobiť pred svojimi ľuďmi.

„Chcem dokázať sám sebe, že som na vrchole svojich schopností. A keď som na svojom vrchole, nemusím nič nikomu dokazovať, pretože ak dosiahnem túto úroveň, môj súper nebude mať šancu. Teraz trénujem viac než kedykoľvek predtým svoje slabé stránky. Aj svoje silné stránky, ale hlavne som posilňoval tie slabé aspekty a teraz ich mám silnejšie než kedykoľvek predtým. Dokonca mám tieto slabé stránky rovnako silné ako tie, ktoré som už mal rozvinuté na maximum predtým, než som ich zlepšil. Takže teraz som kompletný viac než kedykoľvek predtým,“ vysvetľuje bojovník o práci, ktorú odviedol po prehre s Pablom Coladom pred troma mesiacmi.

Leo Climent poskytuje novinárovi stručnú a jasnú analýzu svojho ďalšieho súpera. Hovorí, že silné stránky, ktoré granadský bojovník prinesie 29. júna, sú podobné jeho vlastným, pretože tiež vyniká prácou na zemi. Upozorňuje aj na potrebu výmeny úderov v stojke, čo je bojový aspekt, ktorý Javi Climent, kľúčový člen pracovného tímu Ilia Topuria, implementoval a zlepšil u mladého zmiešaného bojového umelca.