Bianca Andreescu prehrala tvrdý boj vo finále žien na Libema Open v nedeľu v troch setoch proti Liudmile Samsonovej v prípravnom turnaji na tráve pred Wimbledonom.

Andreescu z Mississaugay, Ontário, prehrala 4-6, 6-3, 7-5 proti druhému nasadenému Samsonovej, ktorá musela dokončiť svoje semifinále prerušené dažďom skôr v ten deň.

„Je to sklamanie, ale viem, že prichádzajú dobré veci pre mňa,“ povedala Andreescu.

Hrala svoj druhý turnaj, odkedy bola deväť mesiacov mimo hru kvôli zraneniu chrbta.

„Pre mňa je to rozhodne krok vpred,“ povedala Andreescu. „Prešla som si veľa vecí za dosť dlhý čas, najmä za posledných 10 mesiacov.“

Jej rekord v roku 2024 je 6-2. Andreescu, ktorá v nedeľu oslávila svoje 24. narodeniny, hľadala svoje prvé víťazstvo od zisku US Open v roku 2019.

Samsonova zdvojnásobila počet víťazných úderov, mala ich 36 oproti 18 Andreescu.

Kanaďanka využila pomalý začiatok Samsonovej na dvojité brejky v úvodnom sete. Samsonova však v druhom sete odpovedala a prerazila Andreescu na 3-0 a donútila rozhodujúci set.

Andreescu si vzala lekársku prestávku na začiatku tretieho setu a vrátila sa s obväzom na ľavom stehne.

Samsonova viedla skoro po brejku, ale Andreescu vyrovnala na 4-4 a zachránila tri brejkové body, aby sa dostala do vedenia 5-4.

Ale po dominantnom podaní Samsonova opäť prerazila Andreescu a podávala na víťazstvo v zápase, ktorý trval dve hodiny a 23 minút.

Andreescu porazila štvornásobnú víťazku Grand Slamu Naomi Osaka vo štvrťfinále v troch setoch.

V sobotu v semifinále porazila maďarskú kvalifikantku Dalmu Galfiovú v dvoch setoch, aby sa dostala do svojho prvého finále od roku 2022.

Samsonova viedla v sobotňajšom semifinále 6-3, 6-7 (1) proti Ekaterine Alexandrovovej, keď bol zápas prerušený dažďom. Samsonova vzala tretí set 6-1, aby postúpila.

Vyhrala svoj piaty titul na okruhu WTA a druhý na tráve po prvom titule v roku 2021 v Berlíne.