V kroku, ktorý môže preformovať konkurenčné prostredie Formuly 1, sa hovorí, že hlavný technický riaditeľ Red Bullu, Adrian Newey, si zabezpečil obrovskú zmluvu na 105 miliónov dolárov s nezverejneným konkurenčným tímom. Newey, ktorý oznámil svoju rezignáciu z Red Bullu s účinnosťou po prvom štvrťroku 2025, bol kľúčovou postavou v športe a počas svojho pôsobenia v rakúskom tíme prispel k získaniu 13 svetových titulov.

Od oznámenia jeho odchodu je svet motoristického športu plný špekulácií o Neweyho ďalšej destinácii. Zatiaľ čo tímy ako Mercedes, Williams a McLaren prejavili záujem, podľa správy z Business F1 Magazine je to Ferrari, ktoré vedie závod o získanie jeho odbornosti. Eddie Jordan, Neweyho blízky priateľ a manažér, údajne zohral kľúčovú úlohu pri uzavretí tejto lukratívnej dohody, ktorá môže Neweyho postaviť na čelo dizajnérskeho tímu Scuderia Ferrari.

Táto nová zmluva, údajne podpísaná tesne pred Veľkou cenou Miami, nielenže predstavuje významné zvýšenie platu pre Neweyho v porovnaní s jeho odmenou v Red Bulle, ale tiež určuje jeho podmienky na trojročné obdobie od roku 2025 do roku 2027. Rokovania, ktoré viedol Jordan spolu s írskym advokátom Dermotom O’Rourkeom, boli ukončené počas podpisovej udalosti v Londýne, Veľká Británia, 29. apríla. Odráža to silný vplyv Eddieho Jordana na túto transakciu, a očakáva sa, že za svoje úsilie o rokovania získa províziu vo výške 5 miliónov dolárov od Neweyho.

K tejto dohode pridáva ďalšiu vrstvu intríg aj silná indikácia, že Neweyho presun ho postaví po boku sedemnásobného šampióna Lewisa Hamiltona v nasledujúcej sezóne. Takéto partnerstvo sľubuje nielen posilnenie perspektív Ferrari, ale tiež by mohlo znamenať významnú fázu v kariérach oboch, Neweyho a Hamiltona.

Tento posun by mohol výrazne ovplyvniť dynamiku v najvyšších úrovniach pretekov Formuly 1. Neweyho inovatívny prístup k dizajnu áut a jeho strategické schopnosti boli kľúčové pre nedávnu dominanciu Red Bullu. Jeho potenciálna spolupráca s jazdcom kalibru Hamiltona vo Ferrari by mohla viesť k významnej výzve pre konkurentov, čo by mohlo zmeniť stratégie tímov naprieč celým poľom.