Jack Draper postúpil do semifinále US Open bez straty setu; 22-ročný Britský hráč číslo 1 porazil desiateho nasadeného Alexa de Minaura 6-3, 7-5, 6-2 a zabezpečil si semifinálovú účasť proti Jannikovi Sinnerovi; sledujte US Open – živé vysielanie na Sky Sports Tennis a Sky Sports+.

Jack Draper sa prebojoval do semifinále US Open, pričom britská jednotka hravo zvládla zápas proti desiatemu nasadenému Alexovi de Minaurovi 6-3, 7-5, 6-2, aby si zaistila súboj proti svojmu dobrému priateľovi a svetovej jednotke Jannikovi Sinnerovi.

Draperovo víťazstvo znamená, že je prvým Britom, ktorý sa dostal medzi najlepších štyroch hráčov na Flushing Meadows od roku 2012, keď Andy Murray vyhral tento turnaj.

22-ročný hráč sa teraz postaví proti Sinnerovi, nasadenému ako číslo jedna, po tom, čo Talian porazil šampióna US Open z roku 2021 Daniila Medvedeva 6-2, 1-6, 6-1, 6-4 v stredu večer v New Yorku.

Draper využil svoje šance naplno, keď vďaka dvom brejkom získal úvodný set – hoci premeškal päť setbalov, nakoniec však využil šiesty, keď zakončil výmenu forehandom do kríža.

Po zraneniach, ktoré ho trápili v skoršej kariére, mal Draper v druhom sete problémy s hamstringom, čo na krátko ovplyvnilo jeho dominanciu.

Pri skóre 4-2 a piatich nevyužitých možnostiach na druhý brejk De Minaura, bol Draper napokon brejknutý v nasledujúcej hre, čo znamenalo návrat do podania pri stave 4-4.

Napriek tomu Draper nepoľavil a získal dôležitý brejk pri stave 6-5, aby následne podával na dvojsetové vedenie.

V treťom sete bol britský talent jasne dominantný, keď si zaistil výhru v troch setoch a zostal tak na turnaji stále bez straty setu.

Jeho úspech je podobný ceste krajanky Emmy Raducanu, ktorá v roku 2021 vyhrala titul bez straty setu. Draper vyhral 15 setov po sebe a postúpil do semifinále.

Pre Alexa de Minaura, ktorého priateľkou je britská ženská jednotka Katie Boulter, je to už tretia prehra vo štvrťfinále na Grand Slamoch za sebou a štvrtá v kariére.

V poslednom štvrťfinále Sinner opäť porazil Medvedeva, keď ho už porazil vo finále Australian Open začiatkom tohto roka.

Medvedev, ktorý porazil Taliana vo štvrťfinále Wimbledonu, tentokrát neuspel, pričom jeho 57 nevynútených chýb sa ukázalo ako rozhodujúce.

Sinner je teraz hlavným favoritom, nielen na výhru nad Draperom v piatkovom semifinále, ale aj na zisk svojho druhého titulu z Grand Slamu.