Brendan Rodgers sa vracia do Premier League

Brendan Rodgers sa vracia do Premier League

Bývalý manažér Liverpoolu, ktorý bol aktuálne manažérom škótskeho Celticu, sa stal nástupcom Clauda Puela v Leicesteri.

46-ročný severoírsky manažér mal o pozíciu veľký záujem a jeho zamestnávateľ Celtic Glasgow mu povolil rokovania s vedením líšok.

Chris Davies a Kolo Toure, ktorí boli členmi Rodgersovho realizačného tímu v Celtic Parku, sa s ním presúvajú do Leicesteru.

„Môžeme potvrdiť, že Leicester má záujem o služby manažéra Brendana Rodgersa a požiadal náš klub, aby s ním mohol rokovať,“ uviedol škótsky klub v oficiálnom vyhlásení.

„Brendan nám naznačil, že by chcel túto príležitosť využiť a náš klub mu, hoci veľmi neochotne, umožnil ďalšie rokovania s Leicesterom.“

Vedenie Leicesteru Rodgersovi oznámilo, že manažérsku pozíciu chce vyriešiť okamžite a preto sa Severný Ír musel rozhodnúť ihneď.

Rodgersovov náhradou sa stal Neil Lennon, ktorý už Celtic viedol v rokoch 2010 až 2014. Lennon vzhľadom na aktuálnu situáciu zrušil aj svoj plánovaný výjazd do Kataru, kde mal pôsobiť ako spolukomentátor.

47-ročný anglický manažér, ktorý už v minulosti Celtic priviedol k trom titulom v najvyššej škótskej súťaži, minulý mesiac odišiel z klubu Hibernian a bol na voľnej nohe.

Leicester vyhodil manažéra Clauda Puela po nedeľňajšej domácej ligovej prehre 1:4 s Crystal Palace.

Francúz opustil King Power Stadium po sérii 7 zápasov bez víťazstva. Líšky sú aktuálne na dvanástej priečke v Premier League, osem bodov od pásma zostupu.


Mohlo by vás zaujímať

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Záložník James Milner z Liverpoolu a obranca Fikayo Tomori z Chelsea zostanú vo svojich aktuálnych kluboch aj v nasledujúcich sezónach.

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Manažér červených Jurgen Klopp podpísal s klubom nový kontrakt a na Anfielde zostane minimálne do leta 2024.

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool by chcel po otvorení januárového tranferového okna do klubu priviesť Takumiho Minamina z rakúskeho klubu RB Salzburg.