Martin Dúbravka získal ocenenie od North East Football Writers' Association

Martin Dúbravka získal ocenenie od North East Football Writers' Association

30-ročný slovenský reprezentačný brankár prišiel do Newcastle zo Sparty Praha minulý január a významnou mierou prispel ku konečnej desiatej priečke Magpies v tabuľke Premier League. Teraz ho ocenila aj únia novinárov zo severného Anglicka.

V tejto sezóne zmenil Newcastle jeho hosťovanie v klube na trvalý prestup a slovenský gólman ostal jednotkou v bráne strák.

„Je to úžasné, nemôžem tomu uveriť. Dostal som správu, že som získal túto trofej. Prežil som tu úžasný rok, ale stále je to iba môj prvý rok v klube,“ povedal Dúbravka.

„Je to pre mňa veľká česť, stať sa súčasťou tejto skvelej histórie. Túto cenu získalo v minulosti niekoľko fantastických hráčov a aj preto som na ňu veľmi hrdý.“

Na otázku, či sa cíti v Newcastle ako doma, Dúbravka odpovedal: „Určite áno. Všetci sú tu veľmi priateľskí a vo všetkom mi každý týždeň pomáhajú.“
Z výkonov Dúbravku je nadšená aj legenda Newcastle Alan Shearer, a to aj napriek niekoľkým chybám v predchádzajúcich zápasoch.

„V niekoľkých zápasoch si prežil ťažké chvíle. Prišli chyby na ihrisku Wolves či proti Spurs vo Wembley.“

„Vo všeobecnosti to však bol pre Newcastle fantastický nákup. Ak sa pozriete na prestupovú čiastku, tak svojimi výkonmi zatienil oveľa drahších hráčov.“

„V bráne odvádza skvelú prácu a ak sa dokáže preniesť cez spomínané chyby, tak to bude opäť výborné. Je to však určite skvelá posila.“

„Osobne sa s ním nepoznám, ale podľa toho čo vidím na ihrisku, je to chlapík s dobrou povahou. Spravil niekoľko chýb, rovnako ako aj iní hráči, ale musí sa z nich poučiť do ďalších zápasov.“

V predchádzajúcej sezóne toto ocenenie získala dvojica Jamaal Lascelles a Matt Ritchie a v minulosti sa z prestížneho ocenenie tešili aj legendárne mená ako Alan Shearer, Kevin Keegan, Peter Beardsley, Chris Waddle a Shay Given.


Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.