Manchester United zverejnil čiastku, ktorú zaplatil Mourinhovi po jeho vyhadzove

Manchester United zverejnil čiastku, ktorú zaplatil Mourinhovi po jeho vyhadzove

Jose Mourinho a jeho tím spolupracovníkov obdržali od Manchesteru United za svoj predčasný koniec pri klube kompenzáciu vo výške 19,6 milióna libier (viac ako 22 miliónov eur).

Táto čiastka, ktorú klub uviedol vo finančných výsledkoch druhého kvartálu pod názvom "výnimočné náklady", zahŕňa výplatu pre samotného Mourinha a piatich členov jeho realizačného tímu.

Mourinho skončil s celým svojim tímom na lavičke diablov 18. decembra, kedy United odštartovali sezónu najhoršie za posledných 28 rokov.

Ide o menšiu kompenzáciu ako uvádzali niektoré zdroje v decembri, ale je štyrikrát vyššia ako museli diabli vyplatiť predchodcom Mourinha Davidovi Moyesovi a Louisovi van Gaalovi, ktorí na manažérskej stoličke predčasne skončili v rokoch 2014 respektíve 2016.

Mourinha na lavičke nahradil dočasný manažér Ole Gunnar Solskjaer, ktorý s tímom prehral iba v jednom z 12 zápasov vo všetkých súťažiach.

Pod jeho vedením sa klub dokázal vrátiť do top štvorky súťaže. Mourinho sa pritom iba niekoľko dní pred svojim odchodom z klubu vyjadril, že postup United do prvej štvorky by bol "zázrakom". Nórsky manažér to však dokázal za necelé dva mesiace.

„Angažovanie Oleho a Mikea (Phelana) ako dočasného manažéra a dočasného asistenta manažéra, malo pozitívny dopad na celý klub,“ povedal vo štvrtok výkonný podpredseda klubu Ed Woodward.

„Sme radi, že tímové výkony sa od decembra zlepšili a veríme, že sezónu 2018/19 ukončíme čo najlepšie.“

Mourinho, ktorý mal pôvodne na Old Trafford zostať do leta 2020, verejne kritizoval klub, že ho nepodržal v letnom transferovom období.

V lete chcel získať minimálne jednoho stredného obrancu, ale napokon do klubu neprišiel žiaden. Klub získal záložníka Freda za 50 miliónov libier, ten však momentálne iba zahrieva lavičku náhradníkov. Ďalej už prišli iba mladý obranca z Porta Diogo Dalot a tretí brankár Lee Grant.

Problematické boli aj jeho vzťahy s viacerými hráčmi, hlavne s najväčšou hviezdou kádra Paulom Pogbom, ktorý po odchode Portugalčana z klubu podáva výrazne lepšie výkony.

Mourinho s United získal triumf v Európskej lige a EFL Cup-e v sezóne 2016/17 a celkovo s tímom zvíťazil v 84 zo 144 zápasov vo vedení.

United za druhý kvartál finančného roka dosiahol rekordné príjmy viac ako 208 miliónov libier. Klub predpokladá, že ročné príjmy by sa mali pohybovať na úrovni od 615 do 630 miliónov libier.


Mohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.