Rafael Benitez: Dúbravka musí byť silnejší

Rafael Benitez: Dúbravka musí byť silnejší

Manažér Rafael Benitez sa vyjadril, že Martin Dúbravka mal byť silnejší pri kontroverznom vyrovnávajúcom góle vlkov v posledných sekundách pondelkovej dohrávky 26. kola Premier League.

Isaac Hayden poslal v druhom polčase na Molineux straky do vedenia, ale vlci napokon zápas vyrovnali gólom Willyho Bolyho iba niekoľko sekúnd pred koncom strenutia.

Boly mal ruky položené na Dúbravkovi a rozhodca Graham Scott napokon gól uznal. Benitez sa po zápase vyjadril, že Newcastle mal brániť lepšie.

„Takéto lopty musíme riešiť lepšie - stačilo loptu vyboxovať a bolo by po zápase,“ povedal Benitez pre Sky Sports.

„Situácia bola neprehľadná, nie som si istý či to bol faul. Určite ale môžem povedať, že sme to mali riešiť lepšie.“„Toto je Anglicko, sú tu tvrdé osobné súboje a brankár mal byť v tejto situácii silnejší.“

Benitez na konci zápasu diskutoval s rozhodcami, ale napokon výkon rozhodcu Scotta označil ako dobrý.

„S niektorými verdiktami som nebol spokojný, ale celkovo odviedol dobrý výkon a nemôžeme sa na nich sťažovať.“

Newcastle mohol v tabuľke dobehnúť Crystal Palace, Brighton a Burnley a dostať sa tri body nad pásmo zostupu, ale aktuálne je iba jeden bod pred Southamptonom, ktorý je na osemnástej zostupovej priečke.

„Po takomto zápase musíte byť sklamaní,“ dodal Benitez. „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, ale krok za krokom sme získavali kontrolu nad jeho priebehom.“

„Potom sme skórovali a situácia sa zmenila, ale stále sme dokázali priebeh stretnutia kontrolovať.“

„Všetci si už mysleli, že z tohto zápasu získame všetky tri body a preto je táto remíza veľkým sklamaním. Taký je však futbal.“

„Nemali sme s Wolves dostatok šťastia, inkasovali sme v posledných sekundách stretnutia. Hrali sme dobre, ale z konečného výsledku určite nemôžeme byť šťastní.“


Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.