Liverpool oznámil rekordné výnosy, zisky pred zdanením stúpli nad 100 miliónov libier

Liverpool Football Club zaznamenal ročné príjmy vo výške 455 miliónov libier a jeho zisk pred zdanením stúpol na 125 miliónov libier.

Ročná účtovná uzávierka klubu za finančný rok končiaci májom 2018 zaznamenala nárast medziročného profitu pred zdanením o 300 percent zo 40 na 125 miliónov libier. A to aj napriek klubovému rekordu 190 miliónov libier, ktoré klub investoval do posilnenia hráčskeho kádra.

Celkový obrat Liverpoolu vzrástol o 90 miliónov libier na 455 miliónov. Zisky z predaja televíznych práv stúpli zo 66 na 220 miliónov, komerčný zisk stúpol zo 17 na 154 miliónov a zisk zo samotných zápasov stúpol zo 7 na 81 miliónov libier.

Veľký nárast zisku Liverpool zaznamenal hlavne vďaka postupu do finále Champions League, keď UEFA potvrdila, že klub celkovo v súťaži zarobil 72 miliónov libier.

Komerčné zisky išli hore vďaka 8 novým partnerským kontraktom, vrátane päťročného kontraktu so spoločnosťou ponúkajúcou finančné služby, ktorej logo môžeme vidieť na rukávoch dresov červených počas zápasov. Liverpool si tiež polepšil o dve priečky v Deloitte Football Money League, v ktorej je aktuálne na siedmej priečke.

Andy Hughes, prevádzkový riaditeľ LFC, povedal: „V ostatných rokoch sme mohli sledovať stabilizáciu a postupný pokrok v oblasti finančnej situácie v klube.“

„Tento rast nám umožnil výrazne viac investovať do hráčskeho kádra a do našej futbalovej infraštruktúry. Postupne pokračujeme v posilňovaní kádra a začíname vylepšovať naše tréningové centrum v Kirkby.“

Liverpool počas posledného sledovaného obdobia predal hráčov za čiastku 137 miliónov libier, ktoré okamžite použil na nákup nových posíl. Na posilnenie kádra použil ešte navyše ďalších 50 miliónov libier.

V uvedenom období z klubu odišli Philippe Coutinho, Mamadou Sakho, Lucas Leiva a Kevin Stewart, na Anfield prišli Mohamed Salah, Andy Robertson, Dominic Solanke a Alex Oxlade-Chamberlain.

Liverpool tiež skompletizoval príchod obrancu Virgila van Dijka za čiastku 75 miliónov libier a Holanďan sa tak stal najdrahším obrancom v histórii futbalových prestupov.

Klub naďalej výrazne rastie aj na sociálnych sieťach. Napríklad na Instagrame zaznamenal nárast o 71 percent a pribudli mu 3 milióny nových sledovateľov. Celkovo majú červení aktuálne na sociálnych sieťach viac ako 60 miliónov fanúšikov.