Liverpool oznámil rekordné výnosy, zisky pred zdanením stúpli nad 100 miliónov libier

Liverpool oznámil rekordné výnosy, zisky pred zdanením stúpli nad 100 miliónov libier

Liverpool Football Club zaznamenal ročné príjmy vo výške 455 miliónov libier a jeho zisk pred zdanením stúpol na 125 miliónov libier.

Ročná účtovná uzávierka klubu za finančný rok končiaci májom 2018 zaznamenala nárast medziročného profitu pred zdanením o 300 percent zo 40 na 125 miliónov libier. A to aj napriek klubovému rekordu 190 miliónov libier, ktoré klub investoval do posilnenia hráčskeho kádra.

Celkový obrat Liverpoolu vzrástol o 90 miliónov libier na 455 miliónov. Zisky z predaja televíznych práv stúpli zo 66 na 220 miliónov, komerčný zisk stúpol zo 17 na 154 miliónov a zisk zo samotných zápasov stúpol zo 7 na 81 miliónov libier.

Veľký nárast zisku Liverpool zaznamenal hlavne vďaka postupu do finále Champions League, keď UEFA potvrdila, že klub celkovo v súťaži zarobil 72 miliónov libier.

Komerčné zisky išli hore vďaka 8 novým partnerským kontraktom, vrátane päťročného kontraktu so spoločnosťou ponúkajúcou finančné služby, ktorej logo môžeme vidieť na rukávoch dresov červených počas zápasov. Liverpool si tiež polepšil o dve priečky v Deloitte Football Money League, v ktorej je aktuálne na siedmej priečke.

Andy Hughes, prevádzkový riaditeľ LFC, povedal: „V ostatných rokoch sme mohli sledovať stabilizáciu a postupný pokrok v oblasti finančnej situácie v klube.“

„Tento rast nám umožnil výrazne viac investovať do hráčskeho kádra a do našej futbalovej infraštruktúry. Postupne pokračujeme v posilňovaní kádra a začíname vylepšovať naše tréningové centrum v Kirkby.“

Liverpool počas posledného sledovaného obdobia predal hráčov za čiastku 137 miliónov libier, ktoré okamžite použil na nákup nových posíl. Na posilnenie kádra použil ešte navyše ďalších 50 miliónov libier.

V uvedenom období z klubu odišli Philippe Coutinho, Mamadou Sakho, Lucas Leiva a Kevin Stewart, na Anfield prišli Mohamed Salah, Andy Robertson, Dominic Solanke a Alex Oxlade-Chamberlain.

Liverpool tiež skompletizoval príchod obrancu Virgila van Dijka za čiastku 75 miliónov libier a Holanďan sa tak stal najdrahším obrancom v histórii futbalových prestupov.

Klub naďalej výrazne rastie aj na sociálnych sieťach. Napríklad na Instagrame zaznamenal nárast o 71 percent a pribudli mu 3 milióny nových sledovateľov. Celkovo majú červení aktuálne na sociálnych sieťach viac ako 60 miliónov fanúšikov.


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham sa definitívne zaradil medzi európsku elitu

Tottenham sa definitívne zaradil medzi európsku elitu

Spurs postúpili do semifinále Ligy majstrov, keď v zápase proti Manchesteru City predviedli vynikajúci výkon. O postup do finále prestížnej pohárovej súťaže si zahrajú s holandským Ajaxom. Ich prípadným finálovým súperom bude jeden z dvojice Barcelona alebo Liverpool.

Paul Merson: Manchester City je teraz jeden zápas od zlej sezóny

Paul Merson: Manchester City je teraz jeden zápas od zlej sezóny

Citizens vypadli vo štvrťfinále Ligy majstrov s Tottenhamom a teraz musia zabojovať o titul v Premier League. Inak sa ich sezóna bude považovať za nevydarenú, tvrdí Paul Merson.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.