Pep Guardiola: O titule v Premier League môže rozhodnúť aj gólový rozdiel

Pep Guardiola tvrdí, že konkurencia na čele Premier League je taká zúrivá, že o titule sa môže rozhodnúť až v poslednom ligovom kole a rozhodujúcim faktorom by sa dokonca mohol stať gólový rozdiel.

Guardiolov Manchester City je aktuálne na druhej priečke tabuľky, už iba tri body za lídrom z Liverpoolu. Už dnes však červených môže predstihnúť, ak zvíťazí v predohrávke 27. kola na pôde Evertonu.

Pre stávkové kancelárie je City opäť najväčším favoritom na zisk ligového titulu po tom, čo Liverpool v posledných dvoch zápasoch iba remizoval s Leicesterom a West Hamom. Guardiola je však presvedčený, že tím Jurgena Kloppa bude na belasých vyvíjať tlak až do konca sezóny.

„Prvou úlohou je vyhrať zápas, druhou streliť čo najviac gólov a ak je to možné, tak neinkasovať. V tejto sezóne Premier League totiž môže o titule rozhodnúť aj gólový rozdiel,“ povedal španielsky manažér.

„Samozrejme nemôžeme hráčom povedať – vyhrajte 25:0. Najprv sa musíme sústrediť na zisk troch bodov a ak to je možné, tak pridať dalšie presné zásahy.“

„Som presvedčený o tom, že o majstrovi sa rozhodne jedno alebo dve kolá pred koncom súťaže.“

Na City čaká veľmi náročné obdobie – najprv ligový výjazd na Goodison Park a potom ďalšie povinnosti v rámci ďalších troch súťaží, v ktorých ešte belasí pôsobia.

V nedeľu pricestuje na Etihad Stadium Chelsea v rámci Premier League a s modrými si Citizens zahrajú aj vo finále Carabao Cup-u. Ďalej ich čaká Newport v piatom kole FA Cup-u a samozrejme dvojzápas s nemeckým Schalke v osemfinále Ligy majstrov.

Guardiola hovorí, že februárový program belasých je „príšerný“, ale zároveň sa už teší na „svetlejší“ marec.

„Keď som bol v zahraničí – ešte predtým ako som prišiel sem – všetci hovorili o decembri,“ povedal Guardiola. „Keď skončil Boxing Day a ja som videl náš ďalší program, povedal som ‚ale toto je ešte horšie‘. Február je náročnejší ako december.“

„Všetko sa podľa mojich skúseností zlepší v priebehu marca – dni sú dlhšie, tréningy sú v lepších podmienkach, konečne svieti slnko, koniec sezóny sa blíži, ihriská sú kvalitnejšie, môžete si dať vonku aj kávičku. A v tejto situácii, keď ešte bojujeme v štyroch súťažiach, je to niečo extra k tomu. Teraz si uvedomujeme, že môžeme dosiahnuť niečo naozaj špeciálne.“

„V tejto pozícii však ešte nie sme. Čaká nás najprv naozaj náročný február, v ktorom každý zápas bude pre nás ako finále.“