Záchranári našli v mori vrak lietadla, v ktorom bol Emiliano Sala

Záchranári našli v mori vrak lietadla, v ktorom bol Emiliano Sala

Vrak lietadla, ktoré letelo z Nantes do Cardiffu s útočníkom Emilianom Salom na palube, bol nájdený a príslušné úrady informovali rodinu zosnulého futbalistu.

Vrak bol nájdený v nedeľu o deviatej ráno miestneho času Davidom Mearnsom, námorným prieskumníkom, ktorý spolupracoval s miestnou pobočkou pre vyšetrovanie leteckým nehôd (AAIB).

Lietadlo, v ktorom sedeli Sala a pilot David Ibbotson zmizlo z radarov nad anglickým kanálom 21. januára.

Polícia v Guernsey zastavila pátracie akcie po Salovi a Ibbotsonovi o tri dni neskôr a vydala vyhlásenie, že šanca nájsť pasažierov nažive je už veľmi nepravdepodobná.

Fanúšikovia však spravili zbierku cez portál GoFundMe, aby pátracie akcie mohli pokračovať prostredníctvom súkromnej spoločnosti. Tím okolo Mearnsa postupne zúžil pátranie na štyri kilometre štvorcové a vrak bol napokon nájdený 24 míľ severne od Guernsey.

Sala prestúpil do waleského Cardiffu z francúzskeho Nantes dňa 19. januára za klubovú rekordnú čiastku 15 miliónov libier. Cardiff si uctil pamiatku zosnulého futbalistu pred zápasom s Bournemouthom, ktorý bol prvým domácim zápasom Bluebirds po tragédii.

„Našli sme vrak lietadla, v ktorom do Cardiffu leteli Emiliano Sala a pilot David Ibbotson,“ povedal Mearns pre Sky News.

„Lokalizovali sme ho v nedeľu ráno a AAIB okamžite informovali rodinu zosnulého futbalistu.“

„Bol to asi najlepší výsledok, v ktorý sme ešte mohli dúfať. Z úcty k rodine už nebudem ďalej udalosť komentovať. Jediné čo poviem, že v mori sme našli značné množstvo trosiek z uvedeného lietadla.“


Mohlo by vás zaujímať

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Vedenie Arsenalu je presvedčené, že na Emirates toto leto privedie záložníka Daniho Ceballosa a obrancu Kierana Tierneyho, uviedol reportér Sky Sports News Dharmesh Sheth.

Premier League - prípravné zápasy pred sezónou 2019/20

Premier League - prípravné zápasy pred sezónou 2019/20

Kompletný zoznam prípravných zápasov klubov Premier League pred sezónou 2019/20. V rámci turnaja Premier League Asia Trophy si zahrajú Manchester City, Newcastle United, West Ham United a Wolverhampton Wanderers. Na prestížnom International Champions Cup bude mať anglický futbal zastúpenie v podobe Arsenalu, Manchesteru United a Tottenhamu Hotspur.

Päť mladíkov, ktorí by mohli v novej sezóne Premier League zažiariť

Päť mladíkov, ktorí by mohli v novej sezóne Premier League zažiariť

Nová sezóna Premier League štartuje presne o tri týždne a vybrali sme piatich mladých hráčov, ktorí majú veľkú šancu presadiť sa v prvom tíme.