Záchranári našli v mori vrak lietadla, v ktorom bol Emiliano Sala

Záchranári našli v mori vrak lietadla, v ktorom bol Emiliano Sala

Vrak lietadla, ktoré letelo z Nantes do Cardiffu s útočníkom Emilianom Salom na palube, bol nájdený a príslušné úrady informovali rodinu zosnulého futbalistu.

Vrak bol nájdený v nedeľu o deviatej ráno miestneho času Davidom Mearnsom, námorným prieskumníkom, ktorý spolupracoval s miestnou pobočkou pre vyšetrovanie leteckým nehôd (AAIB).

Lietadlo, v ktorom sedeli Sala a pilot David Ibbotson zmizlo z radarov nad anglickým kanálom 21. januára.

Polícia v Guernsey zastavila pátracie akcie po Salovi a Ibbotsonovi o tri dni neskôr a vydala vyhlásenie, že šanca nájsť pasažierov nažive je už veľmi nepravdepodobná.

Fanúšikovia však spravili zbierku cez portál GoFundMe, aby pátracie akcie mohli pokračovať prostredníctvom súkromnej spoločnosti. Tím okolo Mearnsa postupne zúžil pátranie na štyri kilometre štvorcové a vrak bol napokon nájdený 24 míľ severne od Guernsey.

Sala prestúpil do waleského Cardiffu z francúzskeho Nantes dňa 19. januára za klubovú rekordnú čiastku 15 miliónov libier. Cardiff si uctil pamiatku zosnulého futbalistu pred zápasom s Bournemouthom, ktorý bol prvým domácim zápasom Bluebirds po tragédii.

„Našli sme vrak lietadla, v ktorom do Cardiffu leteli Emiliano Sala a pilot David Ibbotson,“ povedal Mearns pre Sky News.

„Lokalizovali sme ho v nedeľu ráno a AAIB okamžite informovali rodinu zosnulého futbalistu.“

„Bol to asi najlepší výsledok, v ktorý sme ešte mohli dúfať. Z úcty k rodine už nebudem ďalej udalosť komentovať. Jediné čo poviem, že v mori sme našli značné množstvo trosiek z uvedeného lietadla.“


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham sa definitívne zaradil medzi európsku elitu

Tottenham sa definitívne zaradil medzi európsku elitu

Spurs postúpili do semifinále Ligy majstrov, keď v zápase proti Manchesteru City predviedli vynikajúci výkon. O postup do finále prestížnej pohárovej súťaže si zahrajú s holandským Ajaxom. Ich prípadným finálovým súperom bude jeden z dvojice Barcelona alebo Liverpool.

Paul Merson: Manchester City je teraz jeden zápas od zlej sezóny

Paul Merson: Manchester City je teraz jeden zápas od zlej sezóny

Citizens vypadli vo štvrťfinále Ligy majstrov s Tottenhamom a teraz musia zabojovať o titul v Premier League. Inak sa ich sezóna bude považovať za nevydarenú, tvrdí Paul Merson.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.