Miguel Almiron sa stal novou rekordnou posilou Newcastle

Miguel Almiron sa stal novou rekordnou posilou Newcastle

24-ročný paraguajský ofenzívny záložník prichádza na St James' Park z amerického klubu Atlanta United FC za klubový rekord 21 miliónov libier (24 miliónov eur). Hráč podpísal s klubom 5,5-ročný kontrakt.

Doterajším prestupovým rekordom strák bol príchod Michaela Owena z Realu Madrid v roku 2005 za čiastku 16,5 milióna libier.

Almiron prišiel do Atlanty pred dvoma rokmi z argentínskeho klubu Lanus a minulú sezónu výrazne tímu pomohol k celkovému triumfu v MLS.

Celkovo za americký klub odohral 70 zápasov s bilanciou 22 gólov a 21 asistencií.

V minulosti tiež pôsobil v kluboch Cerro Porteno vo svojej rodnej krajine a v argentínskom Lanuse.

V seniorskom reprezentačnom tíme Paraguaja debutoval v septembri 2015 a na konte má celkovo 13 štartov, zatiaľ bez presného zásahu.

Almiron je univerzálnym hráčom, ktorý dokáže zahrať v krídelnom priestore alebo na poste desiatky za útočným hrotom.

Štatistiky naznačujú, že ide o veľmi kreatívneho hráča, ktorý dokáže aj presne zakončiť a mal by stať ideálnou podporou pre dvojicu hrotových útočníkov Salomona Rondona a Ayozeho Pereza.
„Som veľmi šťastný, teším sa na prvý zápas a stretnutie s novými spoluhráčmi,“ povedal Almiron pre NUFC TV.

„Súťaž je veľmi vyrovnaná, ide o klub s veľkou históriou, a samozrejme je tu Rafa Benitez. To sú hlavné dôvody, prečo som tu.“

„Myslím si, že je to pre mňa veľká zodpovednosť. Pokúsim sa zo seba vydať maximum, aby som splatil dôveru, ktorú do mňa tento klub vložil."

„Miguela Almirona sledujeme už dlhší čas. Smerom dopredu je veľmi rýchly a vie zahrať na pozícii za hrotovým hráčom. Získali sme hráča, ktorý vie strielať góly, ale aj na ne prihrávať,“ povedal manažér Benitez.

„Uvedomujeme si, že Premier League je iná výzva ako MLS, ale hráč má potenciál na to, aby sa tu presadil.“

„Som rád, že všetko to nasadenie stálo za to a chcem sa poďakovať všetkým za ich úsilie, aby sme tento prestup úspešne zrealizovali.“


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.