Newcastle posilnil ľavý obranca Barreca z AS Monaco

Newcastle posilnil ľavý obranca Barreca z AS Monaco

Newcastle skompletizoval príchod krajného obrancu Monaca Antonia Barrecu, ktorý do klubu prichádza na hosťovanie do konca sezóny.

Newcastle zároveň získal prednostné právo na trvalý prestup hráča, pričom transferová hodnota 23-ročného talianskeho obrancu sa pohybuje na úrovni 7 miliónov eur.

Manažér Rafael Benitez vyzdvihoval počas januára potrebu získať posilu na ľavý kraj obrany a straky neboli minulý týždeň ďaleko od angažovania Jordana Lukakua z Lazia Rím. Lukaku však napokon neprešiel na Tyneside lekárskou prehliadkou.

Straky tak našli alternatívu angažovaním bývalého reprezentačného obrancu do 21 rokov Barrecu.

Barreca prišiel do Monaca v júli z klubu AC Torino, ale v Ligue 1 odohral iba osem zápasov a v kádri kniežat sa neobjavil od začiatku novembra minulého roka.
„Som veľmi šťastný, že som tu. Prijal som túto výzvu s veľkým entuziazmom a teším sa na prvý zápas v novom drese,“ povedal Barreca pre NUFC TV.

„Viem, že Newcastle je veľkým klubom s bohatou históriou. Ľudia tu naozaj milujú futbal a fanúšikovia vždy stoja za tímom. Premier League považujem za najlepšiu ligovú súťaž. Je to pre mňa veľká motivácia, ukázať čo je vo mne.“

„Posilu na ľavý kraj obrany sme hľadali už dlhšiu dobu. Poznáme Barrecove kvality, bol reprezentatom Talianska do 21 rokov, má dobrú rozohrávku a je tiež dobrý smerom dopredu,“ povedal manažér Benitez.

„Má atribúty a kvalitu, ktorú sme hľadali. Teraz sa musí rýchlo adaptovať a my sa mu s tým pokúsime pomôcť. Potrebujeme väčšiu konkurenciu na jeho poste.“


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.