Arsenal získal záložníka Barcelony Denisa Suareza

Arsenal získal záložníka Barcelony Denisa Suareza

25-ročný stredný záložník prichádza na Emirates na hosťovanie do konca sezóny. Na konci sezóny 2018/19 ho kanonieri môžu získať na trvalý prestup za čiastku okolo 20 miliónov libier.

Šampión La Ligy najprv s hráčom predĺžil kontrakt do júna 2021, aby si ochránil trhovú hodnotu hráča, v prípade, že napokon v júni k trvalému prestupu na sever Londýna nepríde.

„Jednu vec, ktorú by ste mali o mne vedieť je, že už ako malé dieťa som často sledoval Premier League v televízii. Arsenal sa mi vždy veľmi pozdával. Rád som sledoval Bergkampa a Henryho - obaja sú klubové legendy a verím, že bude môcť ísť v ich šľapajach,“ povedal Suarez.

„Sme veľmi radi, že Denis Suarez je medzi nami. Poznáme ho veľmi dobre, pracoval som s ním už v Seville. Prinesie kvalitu i viaceré nové možnosti do našej ofenzívy. Verím, že pre tím bude prínosom,“ povedal manažér Emery.Španielsky hráč prišiel do Barcelony v roku 2013 a celkovo odohral iba 71 zápasov s bilanciou 8 gólov a 11 asistencií. V tejto sezóne sme ho na ihrisku videli osemkrát (257 minút) a z toho iba 17 minút v rámci najvyššej španielskej súťaže.

Pod súčasným manažérom kanonierov Unaiom Emerym si už zahral v španielskej Seville, kde bol na hosťovaní z katalánskeho klubu.

V auguste 2015 prestúpil z Barcelony do Villarrealu, aby sa o rok neskôr vrátil do späť do Katalánska. Za žltú ponorku odohral celkovo 48 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 5 gólov a 12 asistencií.

Suarez ako tínedžer pôsobil dve sezóny v Manchesteri City, ale v prvom tíme dostal šancu iba dvakrát. Ako 19-ročného ho potom Citizens predali do Barcelony za 1,5 milióna eur.

V drese španielskej reprezentácie si Suarez zahral iba v jednom zápase - v máji 2016 si zahral 44 minút v priateľskom zápase s Bosnou a Hercegovinou.

Svoj debut v drese Arsenalu by si mohol odkrútiť už v nedeľu na ihrisku svojho bývalého klubu Manchester City.


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.