Bournemouth skompletizoval príchod obrancu Chrisa Mephama

Bournemouth skompletizoval príchod obrancu Chrisa Mephama

21-ročný stredný obranca prichádza k čerešničkám z Brentfordu za čiastku 13,6 milióna eur.

Mepham, ktorý sa do prvého tímu prebojoval z "béčka" Brentfordu, včera úspešne absolvoval lekársku prehliadku a stal sa treťou januárovou posilou tímu. Pred ním na Vitality Stadium už prišli Dominic Solanke a Nathaniel Clyne z Liverpoolu.

„Trvalo to nejaký čas, kým sa môj prestup dotiahol, ale to čakanie stálo za to,“ povedal Mepham po skompletizovaní prestupu.

„Na tomto klube sa mi páči viacero vecí, v neposlednom rade manažér (Eddie Howe). Dokázal tu už veľké veci a teším sa na každodennú prácu s ním.“
Aj manažér čerešničiek Howe neskrýval spokojnosť s príchodom novej posily: „Chris je talentovaný mladý obranca, ktorého sledujeme už dlhší čas. Som rád, že sme konečne dokázali dotiahnuť jeho príchod.“

„Je v ňom obrovský potenciál, čo ukázal už počas svojho pôsobenia v Brentforde i v zápasoch za Wales. Veríme, že práve v Bournemouthe je ideálne prostredie pre jeho ďalšie napredovanie.“

Mepham začínal svoju kariéru v akadémii Chelsea a do Brentfordu prišiel v roku 2016. Celkovo za včely odohral v Championship 43 zápasov, v ktorých vsietil jeden gól.

Za seniorskú reprezentáciu Walesu si doteraz zahral v štyroch stretnutiach. V jej drese debutoval v marci 2018.


Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.