Klopp a Van Dijk s oceneniami pre najlepšieho manažéra a hráča mesiaca december

Klopp a Van Dijk s oceneniami pre najlepšieho manažéra a hráča mesiaca december

Liverpool získal za mesiac december dvojnásobné ocenenie - za najlepšieho manažéra bol vyhlásený Jurgen Klopp a najlepším hráčom sa stal obranca Virgil van Dijk.

Jurgen Kloppzískal ocenenie druhýkrát, keď jeho tím v poslednom mesiaci kalendárneho roka 2018 zvíťazil vo všetkých 7 zápasoch Premier League. V týchto zápasoch červení vsietili 22 gólov a inkasovali iba tri.

„Je to pekné. Čerešnička na torte,“ povedal Klopp, ktorý prvé takéto ocenenie získal v septembri 2016. „Bol to veľmi úspešný, ale zároveň aj náročný mesiac.“

„V tejto sezóne je každý zápas dôležitý. Bolo to neuveriteľné. Ja som vo vedení a musím vždy spraviť finálne rozhodnutie, to je pravda. Vždy je to však stopercentná tímová práca.“

Nemecký manažér sa presadil v konkurencii Nuna Espirita Santa, Manuela Pellegriniho, Mauricia Pochettina a Maurizia Sarriho.

Aj medzi hráčmi dominoval zástupca Liverpoolu. Stredný obrancaVirgil van Dijkje kľúčovým hráčom defenzívy červených a práve on bol hlavným strojcom štyroch čistých štítov. K tomu pridal jeden presný zásah.

„Bol to pre nás fantastický mesiac,“ povedal van Dijk, ktorý ocenenie získal prvýkrát. „Odohrali sme niekoľko skvelých zápasov a všetky som si ich užil.“

„Som na toto ocenenie veľmi hrdý. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli získať toto ocenenie a fanúšikom za podporu. Stále zlepšujem moju hru a stále sa mám čo učiť.“

Van Dijk sa stal po šiestich rokoch vôbec prvým obrancom, ktorý dokázal sa dokázal stať najlepším hráčom mesiaca. Naposledy sa to podarilo v marci 2013 Janovi Vertonghenovi z Tottenhamu.

Ďalšími nominovanými hráčmi boli Felipe Anderson, Eden Hazard, Harry Kane, Marcus Rashford, Mohamed Salah a Son Heung-min.

Gólom mesiaca sa stal presný zásahAndrosa Townsenda, ktorý sa presadil pri výhre Crystal Palace nad Manchesterom City krásnym volejom spoza šestnastky.
Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.