Klopp a Van Dijk s oceneniami pre najlepšieho manažéra a hráča mesiaca december

Klopp a Van Dijk s oceneniami pre najlepšieho manažéra a hráča mesiaca december

Liverpool získal za mesiac december dvojnásobné ocenenie - za najlepšieho manažéra bol vyhlásený Jurgen Klopp a najlepším hráčom sa stal obranca Virgil van Dijk.

Jurgen Kloppzískal ocenenie druhýkrát, keď jeho tím v poslednom mesiaci kalendárneho roka 2018 zvíťazil vo všetkých 7 zápasoch Premier League. V týchto zápasoch červení vsietili 22 gólov a inkasovali iba tri.

„Je to pekné. Čerešnička na torte,“ povedal Klopp, ktorý prvé takéto ocenenie získal v septembri 2016. „Bol to veľmi úspešný, ale zároveň aj náročný mesiac.“

„V tejto sezóne je každý zápas dôležitý. Bolo to neuveriteľné. Ja som vo vedení a musím vždy spraviť finálne rozhodnutie, to je pravda. Vždy je to však stopercentná tímová práca.“

Nemecký manažér sa presadil v konkurencii Nuna Espirita Santa, Manuela Pellegriniho, Mauricia Pochettina a Maurizia Sarriho.

Aj medzi hráčmi dominoval zástupca Liverpoolu. Stredný obrancaVirgil van Dijkje kľúčovým hráčom defenzívy červených a práve on bol hlavným strojcom štyroch čistých štítov. K tomu pridal jeden presný zásah.

„Bol to pre nás fantastický mesiac,“ povedal van Dijk, ktorý ocenenie získal prvýkrát. „Odohrali sme niekoľko skvelých zápasov a všetky som si ich užil.“

„Som na toto ocenenie veľmi hrdý. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli získať toto ocenenie a fanúšikom za podporu. Stále zlepšujem moju hru a stále sa mám čo učiť.“

Van Dijk sa stal po šiestich rokoch vôbec prvým obrancom, ktorý dokázal sa dokázal stať najlepším hráčom mesiaca. Naposledy sa to podarilo v marci 2013 Janovi Vertonghenovi z Tottenhamu.

Ďalšími nominovanými hráčmi boli Felipe Anderson, Eden Hazard, Harry Kane, Marcus Rashford, Mohamed Salah a Son Heung-min.

Gólom mesiaca sa stal presný zásahAndrosa Townsenda, ktorý sa presadil pri výhre Crystal Palace nad Manchesterom City krásnym volejom spoza šestnastky.
Mohlo by vás zaujímať

Patrice Evra: Mentálne slabý Arsenal je stále iba tímom malých detí

Patrice Evra: Mentálne slabý Arsenal je stále iba tímom malých detí

Bývalý obranca Manchesteru United Patrice Evra kritizoval "slabú mentalitu" hráčov Arsenalu a po ligovej prehre so Sheffieldom United ich označil ako "malé deti".

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Klopp a Solskjaer mali na šláger na Old Trafford úplne opačný názor

Klopp a Solskjaer mali na šláger na Old Trafford úplne opačný názor

Obaja manažéri boli zrejme každý na inom zápase - kým Klopp tvrdil, že Manchester United v zápase iba bránil, tak Nór je presvedčený, že diabli hrali útočný futbal.