Trent Alexander-Arnold podpísal nový päťročný kontrakt s Liverpoolom

Trent Alexander-Arnold podpísal nový päťročný kontrakt s Liverpoolom

Aktuálny líder Premier League si poistil služby svojho mladého obrancu až do leta 2024.

Alexander-Arnold, ktorý prešiel mládežníckym systémom Liverpoolu, debutoval v prvom tíme v októbri 2016.

20-ročný mladík si pod Jurgenom Kloppom vybojoval miesto v základnej zostave na pozícii pravého obrancu a v lete bol súčasťou kádra Garetha Southgatea na svetovom šampionáte v Rusku.

„Som extrémne hrdý,“ povedal Alexander-Arnold. „Cítim sa poctený, že klub mi takýmto spôsobom vyjadril svoju dôveru smerom do budúcnosti.“

„Nemal som žiadne pochybnosti o tom, že s Liverpoolom chcem spojiť svoju budúcnosť na niekoľko rokov dopredu. Verím, že v tomto období dosiahneme viacero úspechov.“

Alexander-Arnold podpísal s klubom dlhodobý kontrakt v lete 2017. Za posledných 18 mesiacov sa však tak výrazne zlepšil, že mu vedenie červených neváhalo ponúknuť výrazne lepšie podmienky.

Predĺženie kontraktu Alexander-Arnolda prichádza iba dva dni po tom,čo Liverpool podpísal dlhodobý kontrakt aj s ďalším krajným obrancom Andym Robertsonom.

Mladý obranca je aktuálne kľúčovým hráčom obrannej formácie Liverpoolu, ktorý v tejto sezóne Premier League dosiahol 18 víťazstiev z 22 odohraných zápasov.

„Posledných 18 mesiacov bolo pre mňa veľmi špeciálnych a verím, že ďalšie mesiace budú ešte lepšie,“ pokračoval Alexander-Arnold.

Alexander-Arnold v sobotu vynechal zápas s Crystal Palace pre zranenie kolena, ale do akcie by sa mal vrátiť oveľa skôr ako pôvodne avizované štyri týždne, ktoré mal byť mimo hry.


Mohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.