Manchester City získal záložníka Palaversu z Hajduku Split

Manchester City získal záložníka Palaversu z Hajduku Split

Manchester City sa dohodol s chorvátskym klubom Hajduk Split na prestupe 18-ročného defenzívneho záložníka Anteho Palaversu za čiastku 8 miliónov eur.

Pre Manchester City by malo ísť o posilu smerom do budúcnosti a nie okamžitú konkurenciu pre Fernandinha. Aj preto sa Palaversa okamžite vracia na hosťovanie do Hajduku až do konca sezóny 2019/20. City si však hráča z chorvátskeho klubu môžu stiahnuť už v januári 2019.

Palaversa si ešte nezahral za chorvátsku seniorskú reprezentáciu, ale je kapitánom tímu do 19 rokov, za ktorý v 11 stretnutiach trikrát skóroval.

Do prvého tímu Hajduku sa prebojoval v sezóne 2018/19 a za aktuálne šiesty tím chorvátskej najvyššej súťaže odohral 17 zápasov, v ktorých strelil dva góly.

„Ďakujem Manchesteru City za dôveru,“ povedal Palaversa pre oficiálne stránky Hajduku.

„Je predo mnou ešte veľa práce. Ešte som neukázal všetko, čo je vo mne. Verím, že v drese Hajduku budem podávať dobré výkony, aby som majstrovi Anglicka ukázal, že moje angažovanie bolo správnou voľbou.“

Palaversa sa stal druhou posilou City v januárovom transferovom okne, keď na začiatku januára belasých posilnil 21-ročný japonský obranca Ko Itakura z klubu Kawasaki Frontale.

Ten však tiež okamžite klub opustil a odišiel na 18-mesačné hosťovanie do holandského klubu Groningen.


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.