Anglicko začalo kvalifikáciu Eura výhrou, zariadil ju dvojgólový Welbeck (VIDEO)

Medzi najspomínanejších hráčov posledných dní patril jednoznačne Danny Welbeck. Mladý futbalista sa nedokázal presadiť v Manchestri United a tak sa sťahoval do Arsenalu. Na Emirates Stadium sa radovali, Rio Ferdinand hovoril o šialenstve Červených diablov a Welbeck si zatiaľ v reprezentačnom drese pripísal na konte dva úspešné strelecké pokusy.

A práve týmito dvoma gólmi rozhodol bazilejský otvárací duel kvalifikácie na Majstrovstvá Európy 2016, ktoré sa uskutočnia vo Francúzsku.

Trauma Majstrovstiev sveta ja zabudnutá, píšu anglické média, začal sa nový cyklus, začal sa výhrou a mužstvo pod vedením Roya Hodgsona si ňou okrem troch bodov, vybojovalo aj priestor na pokojne nadýchnutie. Tlak mierne opadne a kolíska futbalu nebude na svojich miláčikov zbytočne naliehať.

Víťazstvo vo Švajčiarsku sa však nerodilo ľahko. Hráči Albionu boli od začiatku duelu dominantnejším tímom, no v prvej polovici nie a nie streliť gól. V gólovej šanci nedosiahol na loptu Sterling, pri niekoľkých šanciach sa predviedol domáci brankár Sommer.

Následne mal v úvode druhého polčasu dvakrát aj šťastie, keď ani Wilshere ani Sterling nedokázali zo sľubných pozícií trafiť jeho bránku.

No a staré známe nedáš – dostaneš sa mohlo Anglicku kruto vypomstiť, ale Joe Hart predviedol v päťdesiatej siedmej minúte skvelý zákrok, ktorým svoj tím udržal najmä psychicky nad vodou.

A že to bol zákrok kľúčový, o tom už o minútu na to rozhodol Welbeck, ktorý spomínané nepísané pravidlo obrátil proti domácim a v päťdesiatej ôsmej minúte otvoril skóre!

Keď však niekto čakal, že po tomto góle to už bude jasný zápas, tak musel ostať prekvapený. Švajčiari sa nevzdali, práve naopak. Začali byť aktívnejší a dvadsať minút pred koncom sa takmer dočkali aj vyrovnania. Drmić síce stal v ofsajde, čiarový rozhodca to ale nepostrehol a tak sa švajčiarsky útočník hnal do brejku v ktorom obišiel Harta a strelu do prázdnej zneškodnil len úžasným sklzom Gary Cahill.

Domáci fanúšikovia zahučali ešte raz a to keď padáva strela kapitána Inlera dopadla päť minút pred koncom len na hornú sieť Hartovej brány.

Gól ale Švajčiari nestrelili a naopak, ešte jeden inkasovali, keď v úplnom závere nastaveného času našiel striedajúci Lambert v šestnástke súpera Welbecka a ten nekompromisne rozhodol o konečnej výhre 0:2!

Štatistiky

Švajčiarsko : Sommer 5.5, Lichsteiner 6.5, Djourou 6, von Bergen 5.5, Rodriguez 6, Behrami, 6.5, Inler 7, Mehmedi 6 (Drmic, 63), Xhaka 7 (Dzemaili 74), Shaqiri 8, Seferovic 7

Anglicko : Hart 7, Stones 6, Cahill 7, Jones 6 (Jagielka 77), Baines 6.5, Wilshere 6 (Milner 73), Henderson 6, Delph 6.5, Sterling 6.5, Welbeck 8, Rooney 6.5 (Lambert 90)

Góly : Welbeck 59, 90

Hlavný rozhodca : Cuneyt Cakir

Diváci : 35,500