Huddersfield získal Puncheona, Defoe opúšťa Bournemouth

Huddersfield získal Puncheona, Defoe opúšťa Bournemouth

Dvaja veteráni menia v januárovom transferovom okne klub. 32-ročný záložník Crystal Palace Jason Puncheon odchádza na hosťovanie do konca sezóny do Huddersfieldu a 36-ročný útočník Jermain Defoe odchádza na 18-mesačné hosťovanie z Bournemouthu do Glasgow Rangers.

Jason Puncheonis nevedel vybojovať miesto v prvom tíme Palace a v tejto sezóne nastúpil v drese orlov od začiatku iba v troch pohárových zápasoch a ako striedajúci iba v piatich zápasoch Premier League.

Puncheon by mal posilniť stredovú formáciu teriérov, ktorú aktuálne trápia zranenia trojice Aaron Mooy, Danny Williams a Abdelhamid Sabiri.

„Verím, že viacero našich fanúšikov Jasona veľmi dobre pozná, veď v Premier League odohral niekoľko rokov,“ povedal manažér Huddersfieldu David Wagner.

„Potrebujeme, aby januárové posily okamžite zapadli do nášho kádra a verím, že Jason je presne takýmto hráčom.“

„V Premier League hrá už takmer dekádu a je veľmi dobrým hráčom. Bol kapitánom Crystal Palace a lídrom orlov v hráčskej kabíne. Presne takýto typ hráča sme hľadali.“

„V minulej sezóne si poranil koleno, ale teraz už je fit a verím, že je stále schopný hrať na tej najvyššej úrovni.“

Huddersfield je aktuálne na poslednej priečke v Premier League, keď dokázal zvíťaziť iba v dvoch z 21 odohraných ligových zápasov.AjJermain Defoesa rozhodol zmeniť pôsobisko a dres čerešničiek z Bournemouthu na 18 mesiacov zmení za dres škótskeho klubu Glasgow Rangers.

Bývalý 36-ročný anglický reprezentačný útočník bude u jazdcov hrávať pod vedením Stevena Gerrarda.

Čerešničky majú v kontrakte klauzulu, ktorá hovorí, že ho v lete 2019 alebo v januári 2020 môžu stiahnuť späť z hosťovania do svojho klubu.

„Som rád, že v našom klube môžeme privítať hráča takéhoto formátu. Je to výnimočne talentovaný útočník, ktorý dokázal strielať góly za každý klub, v ktorého drese nastúpil,“ povedal Gerrard.

Defoe, ktorý si dres Albionu obliekol v 57 zápasoch a je medzi desiatkou najlepších strelcov Premier League, sa v tejto sezóne nevedel prebojovať do zostavy Eddieho Howea.

V sezóne 2018/19 neodohral v Premier League ani jeden zápas.

Svoju kariéru začínal v Charltone a postupne si zahral v kluboch West Ham, Tottenham, Portsmouth, Sunderland a Bournemouth, ako aj v klube Toronto FC v americkej Major League Soccer. Počas svojej 20-ročnej kariéry vsietil viac ako 200 gólov.


Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.