Huddersfield získal Puncheona, Defoe opúšťa Bournemouth

Huddersfield získal Puncheona, Defoe opúšťa Bournemouth

Dvaja veteráni menia v januárovom transferovom okne klub. 32-ročný záložník Crystal Palace Jason Puncheon odchádza na hosťovanie do konca sezóny do Huddersfieldu a 36-ročný útočník Jermain Defoe odchádza na 18-mesačné hosťovanie z Bournemouthu do Glasgow Rangers.

Jason Puncheonis nevedel vybojovať miesto v prvom tíme Palace a v tejto sezóne nastúpil v drese orlov od začiatku iba v troch pohárových zápasoch a ako striedajúci iba v piatich zápasoch Premier League.

Puncheon by mal posilniť stredovú formáciu teriérov, ktorú aktuálne trápia zranenia trojice Aaron Mooy, Danny Williams a Abdelhamid Sabiri.

„Verím, že viacero našich fanúšikov Jasona veľmi dobre pozná, veď v Premier League odohral niekoľko rokov,“ povedal manažér Huddersfieldu David Wagner.

„Potrebujeme, aby januárové posily okamžite zapadli do nášho kádra a verím, že Jason je presne takýmto hráčom.“

„V Premier League hrá už takmer dekádu a je veľmi dobrým hráčom. Bol kapitánom Crystal Palace a lídrom orlov v hráčskej kabíne. Presne takýto typ hráča sme hľadali.“

„V minulej sezóne si poranil koleno, ale teraz už je fit a verím, že je stále schopný hrať na tej najvyššej úrovni.“

Huddersfield je aktuálne na poslednej priečke v Premier League, keď dokázal zvíťaziť iba v dvoch z 21 odohraných ligových zápasov.AjJermain Defoesa rozhodol zmeniť pôsobisko a dres čerešničiek z Bournemouthu na 18 mesiacov zmení za dres škótskeho klubu Glasgow Rangers.

Bývalý 36-ročný anglický reprezentačný útočník bude u jazdcov hrávať pod vedením Stevena Gerrarda.

Čerešničky majú v kontrakte klauzulu, ktorá hovorí, že ho v lete 2019 alebo v januári 2020 môžu stiahnuť späť z hosťovania do svojho klubu.

„Som rád, že v našom klube môžeme privítať hráča takéhoto formátu. Je to výnimočne talentovaný útočník, ktorý dokázal strielať góly za každý klub, v ktorého drese nastúpil,“ povedal Gerrard.

Defoe, ktorý si dres Albionu obliekol v 57 zápasoch a je medzi desiatkou najlepších strelcov Premier League, sa v tejto sezóne nevedel prebojovať do zostavy Eddieho Howea.

V sezóne 2018/19 neodohral v Premier League ani jeden zápas.

Svoju kariéru začínal v Charltone a postupne si zahral v kluboch West Ham, Tottenham, Portsmouth, Sunderland a Bournemouth, ako aj v klube Toronto FC v americkej Major League Soccer. Počas svojej 20-ročnej kariéry vsietil viac ako 200 gólov.


Mohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.