Huddersfield získal Puncheona, Defoe opúšťa Bournemouth

Dvaja veteráni menia v januárovom transferovom okne klub. 32-ročný záložník Crystal Palace Jason Puncheon odchádza na hosťovanie do konca sezóny do Huddersfieldu a 36-ročný útočník Jermain Defoe odchádza na 18-mesačné hosťovanie z Bournemouthu do Glasgow Rangers.

Jason Puncheon is nevedel vybojovať miesto v prvom tíme Palace a v tejto sezóne nastúpil v drese orlov od začiatku iba v troch pohárových zápasoch a ako striedajúci iba v piatich zápasoch Premier League.

Puncheon by mal posilniť stredovú formáciu teriérov, ktorú aktuálne trápia zranenia trojice Aaron Mooy, Danny Williams a Abdelhamid Sabiri.

„Verím, že viacero našich fanúšikov Jasona veľmi dobre pozná, veď v Premier League odohral niekoľko rokov,“ povedal manažér Huddersfieldu David Wagner.

„Potrebujeme, aby januárové posily okamžite zapadli do nášho kádra a verím, že Jason je presne takýmto hráčom.“

„V Premier League hrá už takmer dekádu a je veľmi dobrým hráčom. Bol kapitánom Crystal Palace a lídrom orlov v hráčskej kabíne. Presne takýto typ hráča sme hľadali.“

„V minulej sezóne si poranil koleno, ale teraz už je fit a verím, že je stále schopný hrať na tej najvyššej úrovni.“

Huddersfield je aktuálne na poslednej priečke v Premier League, keď dokázal zvíťaziť iba v dvoch z 21 odohraných ligových zápasov.

Aj Jermain Defoe sa rozhodol zmeniť pôsobisko a dres čerešničiek z Bournemouthu na 18 mesiacov zmení za dres škótskeho klubu Glasgow Rangers.

Bývalý 36-ročný anglický reprezentačný útočník bude u jazdcov hrávať pod vedením Stevena Gerrarda.

Čerešničky majú v kontrakte klauzulu, ktorá hovorí, že ho v lete 2019 alebo v januári 2020 môžu stiahnuť späť z hosťovania do svojho klubu.

„Som rád, že v našom klube môžeme privítať hráča takéhoto formátu. Je to výnimočne talentovaný útočník, ktorý dokázal strielať góly za každý klub, v ktorého drese nastúpil,“ povedal Gerrard.

Defoe, ktorý si dres Albionu obliekol v 57 zápasoch a je medzi desiatkou najlepších strelcov Premier League, sa v tejto sezóne nevedel prebojovať do zostavy Eddieho Howea.

V sezóne 2018/19 neodohral v Premier League ani jeden zápas.

Svoju kariéru začínal v Charltone a postupne si zahral v kluboch West Ham, Tottenham, Portsmouth, Sunderland a Bournemouth, ako aj v klube Toronto FC v americkej Major League Soccer. Počas svojej 20-ročnej kariéry vsietil viac ako 200 gólov.