Huddersfield získal Puncheona, Defoe opúšťa Bournemouth

Huddersfield získal Puncheona, Defoe opúšťa Bournemouth

Dvaja veteráni menia v januárovom transferovom okne klub. 32-ročný záložník Crystal Palace Jason Puncheon odchádza na hosťovanie do konca sezóny do Huddersfieldu a 36-ročný útočník Jermain Defoe odchádza na 18-mesačné hosťovanie z Bournemouthu do Glasgow Rangers.

Jason Puncheonis nevedel vybojovať miesto v prvom tíme Palace a v tejto sezóne nastúpil v drese orlov od začiatku iba v troch pohárových zápasoch a ako striedajúci iba v piatich zápasoch Premier League.

Puncheon by mal posilniť stredovú formáciu teriérov, ktorú aktuálne trápia zranenia trojice Aaron Mooy, Danny Williams a Abdelhamid Sabiri.

„Verím, že viacero našich fanúšikov Jasona veľmi dobre pozná, veď v Premier League odohral niekoľko rokov,“ povedal manažér Huddersfieldu David Wagner.

„Potrebujeme, aby januárové posily okamžite zapadli do nášho kádra a verím, že Jason je presne takýmto hráčom.“

„V Premier League hrá už takmer dekádu a je veľmi dobrým hráčom. Bol kapitánom Crystal Palace a lídrom orlov v hráčskej kabíne. Presne takýto typ hráča sme hľadali.“

„V minulej sezóne si poranil koleno, ale teraz už je fit a verím, že je stále schopný hrať na tej najvyššej úrovni.“

Huddersfield je aktuálne na poslednej priečke v Premier League, keď dokázal zvíťaziť iba v dvoch z 21 odohraných ligových zápasov.AjJermain Defoesa rozhodol zmeniť pôsobisko a dres čerešničiek z Bournemouthu na 18 mesiacov zmení za dres škótskeho klubu Glasgow Rangers.

Bývalý 36-ročný anglický reprezentačný útočník bude u jazdcov hrávať pod vedením Stevena Gerrarda.

Čerešničky majú v kontrakte klauzulu, ktorá hovorí, že ho v lete 2019 alebo v januári 2020 môžu stiahnuť späť z hosťovania do svojho klubu.

„Som rád, že v našom klube môžeme privítať hráča takéhoto formátu. Je to výnimočne talentovaný útočník, ktorý dokázal strielať góly za každý klub, v ktorého drese nastúpil,“ povedal Gerrard.

Defoe, ktorý si dres Albionu obliekol v 57 zápasoch a je medzi desiatkou najlepších strelcov Premier League, sa v tejto sezóne nevedel prebojovať do zostavy Eddieho Howea.

V sezóne 2018/19 neodohral v Premier League ani jeden zápas.

Svoju kariéru začínal v Charltone a postupne si zahral v kluboch West Ham, Tottenham, Portsmouth, Sunderland a Bournemouth, ako aj v klube Toronto FC v americkej Major League Soccer. Počas svojej 20-ročnej kariéry vsietil viac ako 200 gólov.


Mohlo by vás zaujímať

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Anglicko chce v piatok večer (20:45) začať kvalifikáciu na európsky šampionát víťazstvom nad Českou republikou.

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Útočník Spurs zaznamenal pri ligovej prehre Tottenhamu na pôde Southamptonu (1:2) dvestý presný zásah vo svojej kariére. Pre klub to dobrý deň rozhodne nebol, ale pre 25-ročného anglického reprezentanta išlo o významný míľnik...