Top 10 najväčších hviezd Premier League roku 2018: James Milner

Top 10 najväčších hviezd Premier League roku 2018: James Milner

Milner sa stal dôležitou súčasťou náročného štýlu nemeckého manažéra Jurgena Kloppa a predvádza vynikajúce výkony v strede záložnej formácie, ale aj na neobľúbenej pozícii pravého obrancu. Univerzálny bojovník, ktorý nevypustí žiaden súboj.

Po letnom výraznom posilnení záložnej formácie Liverpoolu sa z neho mal stať iba kvalitný náhradník. On však vo veku 32 rokov zohráva kľúčovú rolu v zostave červených. V jeho prípade určite platí - čím starší, tým lepší.

Čo hovoria štatistiky

Milner odohral počas roka 30 zápasov v Premier League, strelil v nich tri góly a pridal ďalšie tri asistencie. A to aj napriek tomu, že viacero zápasov odohral na pozícii pravého obrancu.

James Milner v Premier League v roku 2018

30 zápasov
49 obranných zákrokov
142 získaných lôpt
34 vytvorených šancí

Bývalý hráč Manchesteru City je dôležitou súčasťou tímu na oboch stranách ihriska a patrí do päťky najlepších hráčov Kloppovho kádra v počte prihrávok, vytvorených šancí, obranných zákrokov i získaných lôpt.

Nemôžeme tiež opomenúť dôležitý míľnik jeho kariéry. Pri výhre Liverpoolu nad Bournemouthom sa Milner stal trinástym hráčom v histórii Premier League, ktorý v súťaži odohral minimálne 500 zápasov. „Je to stroj,“ povedal o svojom spoluhráčovi Georginio Wijnaldum.

Vrcholy roka

Bol ním samozrejme hlavne spomínaný päťstý odohraný zápas v najvyššej anglickej súťaži. Najväčší hrdina zápasu Mohamed Salah, ktorý strelil v uvedenom stretnutí hat-trick, odovzdal svoje ocenenie hráča zápasu práve Milnerovi.Milner si užíval zápasy Ligy majstrov. Stal sa najlepším hráčom prvého štvrťfinálového zápasu s Manchesterom City, keď zohrával dôležitú rolu pri všetkých troch góloch v sieti Edersona.

V Lige majstrov zaznamenal celkovo deväť asistencií, čím vytvoril nový rekord tejto pohárovej súťaže. Tým iba podčiarkol, že je aktuálne motorom zálohy červených a nenahraditeľnou zložkou Kloppovej koncepcie.

Názor odborníka

„Je to najvýznamnejší hráč,“ povedal Charlie Nicholas. „Aby som bol naozaj úprimný, mal som vážne pochybnosti o tom, či si udrží miesto v zálohe Liverpoolu. Myslel som si skôr, že bude zohrávať iba menšiu rolu. Teraz si myslím, že musí hrať v každom zápase. Je veľmi spoľahlivým hráčom.“

„Je to asi najkonzistentnejší a najuniverzálnejší hráč akého som mal možnosť sledovať za posledných 10 až 15 rokov.“

„Jeho obrovská energia je neskutočná, dobre distribuuje prihrávky svojim spoluhráčom a výborne zahráva pokutové kopy. Dokáže vybojovať veľa lôpt a posunúť ich ďalej na kreatívnejších spoluhráčov. A funguje to veľmi dobre.“

„Tento chlapík sa za svoje výkony nemusí hanbiť. Nasadenie, agresivita, vie hrať oboma nohami a vie si zastať každú pozíciu, na ktorú ho manažér postaví.“

Prečítajte si tiež

Top 10 najväčších hviezd Premier League roku 2018: Wilfried Zaha
Top 10 najväčších hviezd Premier League roku 2018: Pierre-Emerick Aubameyang


Mohlo by vás zaujímať

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Odion Ighalo predĺžil hosťovanie na Old Trafford

Manchester United sa dohodol s 30-ročným nigérijským útočníkom a jeho materským klubom Shanghai Shenhua na predĺžení hosťovania do 31. januára 2021.

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Kádre klubov Premier League. Kto sa potrebuje v lete posilniť? (3. časť)

Letné transferové okno je kľúčovým obdobím pre manažérov, ktorí chcú formovať svoje tímy. Ktoré kluby by potrebovali obmeniť alebo doplniť svoje kádre?

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.