Top 10 najväčších hviezd Premier League roku 2018: James Milner

Top 10 najväčších hviezd Premier League roku 2018: James Milner

Milner sa stal dôležitou súčasťou náročného štýlu nemeckého manažéra Jurgena Kloppa a predvádza vynikajúce výkony v strede záložnej formácie, ale aj na neobľúbenej pozícii pravého obrancu. Univerzálny bojovník, ktorý nevypustí žiaden súboj.

Po letnom výraznom posilnení záložnej formácie Liverpoolu sa z neho mal stať iba kvalitný náhradník. On však vo veku 32 rokov zohráva kľúčovú rolu v zostave červených. V jeho prípade určite platí - čím starší, tým lepší.

Čo hovoria štatistiky

Milner odohral počas roka 30 zápasov v Premier League, strelil v nich tri góly a pridal ďalšie tri asistencie. A to aj napriek tomu, že viacero zápasov odohral na pozícii pravého obrancu.

James Milner v Premier League v roku 2018

30 zápasov
49 obranných zákrokov
142 získaných lôpt
34 vytvorených šancí

Bývalý hráč Manchesteru City je dôležitou súčasťou tímu na oboch stranách ihriska a patrí do päťky najlepších hráčov Kloppovho kádra v počte prihrávok, vytvorených šancí, obranných zákrokov i získaných lôpt.

Nemôžeme tiež opomenúť dôležitý míľnik jeho kariéry. Pri výhre Liverpoolu nad Bournemouthom sa Milner stal trinástym hráčom v histórii Premier League, ktorý v súťaži odohral minimálne 500 zápasov. „Je to stroj,“ povedal o svojom spoluhráčovi Georginio Wijnaldum.

Vrcholy roka

Bol ním samozrejme hlavne spomínaný päťstý odohraný zápas v najvyššej anglickej súťaži. Najväčší hrdina zápasu Mohamed Salah, ktorý strelil v uvedenom stretnutí hat-trick, odovzdal svoje ocenenie hráča zápasu práve Milnerovi.Milner si užíval zápasy Ligy majstrov. Stal sa najlepším hráčom prvého štvrťfinálového zápasu s Manchesterom City, keď zohrával dôležitú rolu pri všetkých troch góloch v sieti Edersona.

V Lige majstrov zaznamenal celkovo deväť asistencií, čím vytvoril nový rekord tejto pohárovej súťaže. Tým iba podčiarkol, že je aktuálne motorom zálohy červených a nenahraditeľnou zložkou Kloppovej koncepcie.

Názor odborníka

„Je to najvýznamnejší hráč,“ povedal Charlie Nicholas. „Aby som bol naozaj úprimný, mal som vážne pochybnosti o tom, či si udrží miesto v zálohe Liverpoolu. Myslel som si skôr, že bude zohrávať iba menšiu rolu. Teraz si myslím, že musí hrať v každom zápase. Je veľmi spoľahlivým hráčom.“

„Je to asi najkonzistentnejší a najuniverzálnejší hráč akého som mal možnosť sledovať za posledných 10 až 15 rokov.“

„Jeho obrovská energia je neskutočná, dobre distribuuje prihrávky svojim spoluhráčom a výborne zahráva pokutové kopy. Dokáže vybojovať veľa lôpt a posunúť ich ďalej na kreatívnejších spoluhráčov. A funguje to veľmi dobre.“

„Tento chlapík sa za svoje výkony nemusí hanbiť. Nasadenie, agresivita, vie hrať oboma nohami a vie si zastať každú pozíciu, na ktorú ho manažér postaví.“

Prečítajte si tiež

Top 10 najväčších hviezd Premier League roku 2018: Wilfried Zaha
Top 10 najväčších hviezd Premier League roku 2018: Pierre-Emerick Aubameyang


Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.