Manchester United vyhodil Joseho Mourinha

Manchester United vyhodil Joseho Mourinha

Jose Mourinho predčasne končí na lavičke Manchesteru United. Dočasného manažéra, ktorý bude klub viesť do konca tejto sezóny, chce vedenie diablov nájsť do 48 hodín.

O Mourinhovej budúcnosti v klube sa špekulovalo už niekoľko posledných mesiacov, keď klub pod jeho vedením odštartoval sezónu najhoršie za posledných 28 rokov.

V nedeľu navyše prišla jednoznačná prehra na pôde Liverpoolu a diabli tak naplno bodovali iba v jednom z ostatných šiestich ligových zápasov.

55-ročný Portugalčan po zápase na Anfielde všetkých uisťoval, že stále má podporu svojho kádra. Výkony hráčov priamo na ihrisku však tomu nenasvedčovali.

United je aktuálne v Premier League na šiestej priečke s priepastným rozdielom 19 bodov na vedúci Liverpool. Jedenásť bodov strácajú diabli na priečku, ktorá zazezpečuje účasť v budúcej sezóne Ligy majstrov.

Manchester United na svojich oficiálnych stránkach uviedol, že "manažér Jose Mourinho opúšťa klub s okamžitou platnosťou".

„Klub ďakuje Josemu za odvedenú prácu počas jeho pôsobenia v Manchesteri United a praje mu veľa úspechov do budúcnosti,“ uviedlo ďalej oficiálne vyhlásenie klubu.

„Nový dočasný manažér bude viesť klub do konca aktuálnej sezóny. Klub bude zatiaľ pracovať na hľadaní nového manažéra.“

Mourinho podpísal v januári s klubom nový dvojročný kontrakt až do roku 2020. Postupne však za verejné kritizovanie klubu a hráčov strácal podporu vedenia klubu, ktoré mu v letnom transferovom období neposkytlo ďalšie financie na posilňovanie kádra.

V lete chcel získať ďalšieho stredného obrancu, ale klub mu poskytol iba financie na záložníka Freda, mladíka z Porta Dioga Dalota a náhradného brankára Leeho Granta.

Situáciu tiež komplikoval jeho zložitý vzťah s Paulom Pogbom, ktorý posledné tri zápasy iba odsedel na lavičke náhradníkov. V zápase s Liverpoolom navyše na lavičke ostal aj útočník Martial, ktorý je najproduktívnejším hráčom tejto sezóny.

Mourinho s tímom získal dve trofeje v sezóne 2016/17 - v Európskej lige a EFL Cup-e. Pod jeho vedením klub zvíťazil v 84 zo 144 odohraných zápasov.


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.