Gomez predĺžil kontrakt s Liverpoolom, Foden s Manchesterom City

Gomez predĺžil kontrakt s Liverpoolom, Foden s Manchesterom City

21-ročný stredný obranca Joe Gomez a 18-ročný stredný záložník Phil Foden podpísali so svojimi klubmi nové kontrakty až do leta 2024.

Joe Gomezza aktuálneho lídra Premier League odohral celkovo 59 zápasov. Na Anfield prišiel v roku 2015 z Charltonu za 3,5 milióna libier a má na konte aj šesť zápasov za anglickú reprezentáciu.

„Podpísanie nového kontraktu pre mňa znamená všetko,“ povedal obranca pre oficiálnu stránku Liverpoolu.

„Som tu už niekoľko rokov a užívam si každý jeden zápas v drese Liverpoolu. Sú to pre mňa skvelé skúsenosti a aj preto som rád, že som mohol kontrakt predĺžiť.“

Obranca je aktuálne šesť týždňov mimo hry so zranenou kostičkou v nohe. Zranenie si privodil minulú stredu pri výhre Liverpoolu na pôde Burnley (3:1).

Vážne zdravotné problémy mal už aj v minulosti. V októbri 2015 si poranil koleno a vynechal celú sezónu. Tento rok si zas poranil členok počas povinností v anglickej reprezentácii a musel vynechať finále Ligy majstrov s Realom Madrid.Manchester City si zas poistil svoju mladú hviezduPhila Fodena, ktorý sa s belasými dohodol na novom päť a pol ročnom kontrakte.

Foden je odchovancom klubu, za City začal hrávať vo veku osem rokov. V prvom tíme debutoval v predchádzajúcej sezóne pri výhre nad Feyenoordom v Lige majstrov a odvtedy odohral 22 zápasov vo všetkých súťažiach.

V Premier League sa prvýkrát predstavil v decembri 2017 v zápase proti Tottenhamu a svoj prvý gól medzi seniormi zaznamenal pri septembrovej výhre City nad Oxfordom 3:0 v Carabao Cup-e.

„Som veľmi šťastný. Som tu od začiatku svojej kariéry, vyrastal som tu a spoznal som tu veľa nových skvelých ľudí. Podpis nového kontraktu je pre mňa splneným snom,“ povedal Foden pre CityTV.

„Sme veľmi radi, že Phil u nás ostane ďalších päť rokov. Je to obrovský talent, narodil sa v Manchesteri a preto tu chce ďalej pokračovať vo svojej kariére,“ povedal futbalový riaditeľ City Txiki Begiristain.

„Pod vedením Pepa Guardiolu a s pomocou ostatných skvelých hráčov v kádri má vytvorené to najlepšie zázemie pre ďalšie napredovanie.“

Zdieľanie článku

Komentáre