Liga majstrov: Tottenham oživil nádej na postup, Liverpool musí vyhrať s Neapolom [VIDEO]

Liverpool prehral na pôde parížskeho Saint-Germain 1:2 a na postup do osemfinále musí zdolať v poslednom kole taliansky Neapol. Tottenham porazil milánsky Inter 1:0 a stále tak má šancu na postup ďalej.

Parížania išli v zápase s Liverpoolom do dvojgólového vedenia po presných zásahoch Bernata a Neymara. Na konci prvého polčasu však skóre z pokutového kopu skorigoval Milner.

V druhom dejstve mal optickú prevahu hosťujúci tím, ale nedokázal si vypracovať žiadne čisté šance a tak o jeho ďalšom osude v súťaži rozhodne až posledný zápas v skupine.

Liverpool prehral v European Cup-e/Champions League štyri zápasy za sebou na pôde súpera prvýkrát vo svoje histórii.

Paris Saint-Germain – Liverpool 2:1 (2:1)

Góly: Bernat (13), Neymar (37) – Milner (45+1 pen)

PSG: Buffon (6), Kehrer, Thiago Silva (7), Kimpembe (6), Bernat (7), Verratti (7), Marquinhos (8), Mbappe (7), Neymar (7), Di Maria (7), Cavani (6)

Náhradníci: Alves (6), Choupo-Moting (5), Rabiot (5)

Liverpool: Alisson (7), Gomez (7), Lovren (6), Van Dijk (7), Robertson (7), Milner (7), Henderson (6), Wijnaldum (6), Mane (6), Salah (5), Firmino (5)

Náhradníci: Keita (5), Sturridge (4), Shaqiri (5)

Hráč zápasu: Marquinhos

Tottenham dokázal doma zdolať Inter a udržal si nádej na postup zo skupiny. V poslednom skupinovom zápase však zrejme bude musieť bodovať na pôde Barcelony.

O výsledku zápasu rozhodol desať minút pred koncom normálnej hracej doby Christian Eriksen.

Tottenham Hotspur zaznamenal dve výhry v Champions League za sebou prvýkrát od decembra 2017 (vtedy tri výhry za sebou).

Až sedem z posledných 8 gólov Tottenhamu padlo až v druhom polčase.

Tottenham – Inter Milan 1:0 (0:0)

Góly: Eriksen (80)

Tottenham: Lloris (7), Aurier (6), Alderweireld (7), Vertonghen (7), Davies (6), Winks (7), Sissoko (8), Lamela (6), Dele (7), Lucas (6), Kane (7).

Náhradníci: Eriksen (8), Son (7), Dier (N/A)

Inter Milan: Handanovic (6), D’Ambrosio (6), Skriniar (7), De Vrij (7), Asamoah (7), Brozovic (7), Vecino (6), Politano (6), Nainggolan (6), Perisic (6), Icardi (6)

Náhradníci: Valero (6), Balde (6), Miranda (6)

Hráč zápasu: Moussa Sissoko