Daniel Sturridge obvinený z porušenia pravidiel ohľadom stávkovania na futbal

Daniel Sturridge obvinený z porušenia pravidiel ohľadom stávkovania na futbal

Útočník Liverpoolu Daniel Sturridge bol obvinený z porušenia pravidiel futbalovej asociácie, ktoré sa týkajú stávkovania na futbalové zápasy alebo iné udalosti týkajúce sa futbalu.

Konkrétne mal Sturridge porušiť pravidlá E8(1)(a)(ii) a E8(1)(b) a to v období počas januára 2018.

Prvé uvedené pravidlo v skratke hovorí, že hráč nesmie, priamo či prostredníctvom inej osoby, dávať stávky na futbalové zápasy alebo na akékoľvek udalosti spojené s futbalom na celom svete.

Druhé pravidlo hráčom zakazuje podávať informácie z futbalového zákulisia, ktoré nie sú v danej dobe verejne dostupné, iným osobám.

Sturridge v januári odišiel do West Bromwichu na hosťovanie a na Anfield sa vrátil na konci sezóny 2017/18.

Obvinenie má podľa Daily Mail súvisieť práve s jeho hosťovaním vo West Bromwichi. Anglický reprezentant odišiel do West Bromwichu 29. januára a o desať dní skôr stávkové kancelárie presun hráča na The Hawthorns považovali za veľmi nepravdepodobný a vypísali na túto možnosť kurz 26.

Samotný hráč zrejme nepodal stávku priamo, ale zrejme túto informáciu posunul ďalej, čím porušil práve druhé horeuvedené pravidlo.

29-ročný hráč má možnosť reagovať na obvinenia do 20. novembra.

Klub z Liverpoolu vydal nasledujúce vyhlásenie: „Daniel je počas tohto procesu pripravený na úplnú spoluprácu, podobne ako celý klub.“

„Daniel kategoricky odmieta, že by niekedy podával stávky na futbalové zápasy.“

„Ďalšie vyhlásenia alebo komentáre k uvedenému klub spraví až po úplnom došetrení celého prípadu.“

Futbalová federácia trestá prehrešky tohto typu veľmi tvrdo, keď napríklad Joey Barton dostal trest na 18 mesiacov. V prípade Sturridga by to prakticky znamenalo ukončenie futbalovej kariéry.


Mohlo by vás zaujímať

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Ktoré je hlavné futbalové mesto Anglicka?

Portál Sky Sports sa pozrel na úspešnosť anglických klubov, aby zistil, ktoré mesto či kraj je kráľovstvom anglického futbalu.

Poznáme detailný program Premier League na november

Poznáme detailný program Premier League na november

Najväčším šlágrom bude zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City na Anfielde, ktorý sa odohrá v nedeľu 10. novembra podvečer.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.