Liga majstrov: Liverpool po ďalšom vlažnom výkone prehral v Belehrade [VIDEO]

Červení prehrali tri zápasy v Lige majstrov za sebou na ihriskách súperov prvýkrát vo svojej histórii a skomplikovali si postupové šance do vyraďovacej časti súťaže.

Klub z Anfieldu poslal do kolien v prvom polčase dvoma gólmi v priebehu 7 minút Milan Pavkov, ktorí zaznamenal vôbec svoje prvé presné zásahy v rámci európskych pohárov.

Na začiatku zápasu svoju veľkú šancu zahodil Daniel Sturridge a v druhom dejstve strely Andrewa Robertsona a Mohameda Salaha skončili iba na konštrukcii domácej brány.

Aj preto sa srbský klub zaslúžene radoval z troch bodov a červených ešte čakajú náročné boje o postup v domácom zápase s Neapolom a na ihrisku parížskeho Saint-Germain.

Crvena Zvezda vyhrala oba vzájomné domáce zápasy v európskych pohároch s Liverpoolom. V októbri 1973 zvíťazila v osemfinále European Cup-u 2:1.

Liverpool prehral dva z ostatných troch zápasov Champions League v skupinovej fáze (1 výhra). To je rovnaký počet ako v jedenástich zápasoch predtým (4 výhry, 5 remíz, 2 prehry).

Liverpool v tomto zápase prvýkrát vystrelil medzi tri žrde v 71. minúte. V predchádzajúcom zápase v Neapole sa mu to nepodarilo ani raz.

Crvena Zvezda Belehrad – Liverpool 2:0 (2:0)

Góly: Pavkov (22, 29)

Crvena Zvezda Belehrad: Borjan (7), Stojkovic (7), Savic (8), Degenek (7), Rodic (7), Srnic (7), Krsticic (7), Jovancic (7), Nabouhane (8), Marin (8), Pavkov (9)

Náhradníci: Jovicic (5), Causic (6), Gobeljic (6)

Liverpool: Alisson (5), Alexander-Arnold (4), Matip (5), Van Dijk (6), Robertson (6), Milner (6), Wijnaldum (5), Lallana (5), Mane (6), Salah (5), Sturridge (4)

Náhradníci: Gomez (5), Firmino (5), Origi (n/a)

Hráč zápasu: Milan Paktov