Socha Mohameda Salaha ovládla sociálne siete

Socha Mohameda Salaha ovládla sociálne siete

Socha hráča Liverpoolu a egyptskej reprezentácie Mohameda Salaha si vyslúžila posmešky podobne ako busta Cristiana Ronalda pár mesiacov dozadu...

Umelecké dielo bolo vystavené na World Youth Forum (WYF), ktorého dejiskom je egyptský Sharm al-Sheikh. Socha zobrazuje útočníka pri oslave streleného gólu.
Ľudia na sociálnych sieťach však tento výtvor kritizujú a socha im skôr pripomína speváka Lea Sayera alebo zlodeja Marva z populárneho filmu Sám doma.

Dielo sa tak pridáva do dlhého zoznamu nepodarkov z futbalového sveta, keď naposledy si rovnakú kritiku vyslúžila busta Ronalda, ktorá bola verejnosti predstavená minulý rok na letisku v Madeire.

Emanuel Jorge da Silva Santos, ktorý bustu Ronalda vytvoril, sa neskôr vyjadril, že bol veľmi smutný z kritiky na sociálnych sieťach.
Mládežnícke fórum, kde je Salahova socha umiestnená, navštívilo tisícky ľudí, vrátane egyptského prezidenta Abdula Fattaha al-Sisiho.

Udalosť, ktorú vytvorili mladí egyptskí ľudia v Egypte, sa tento rok koná druhýkrát a má pomôcť propagácii mieru a prosperity.

Sochár Mai Abdallah povedal pre egyptské médiá, že sochu Salaha vytvoril pre egyptskú mládež ako symbol dokonalosti.

„Verím, že ľudia sa naučia kritizovať umenie zdvorilo a s rešpektom,“ napísal egyptský umelec na sociálnej sieti Facebook.

Salah v predchádzajúcej sezóne v drese Liverpoolu vsietil 32 gólov v 36 odohraných zápasoch.26-ročný hráč tento rok podpísal s klubom nový päťročný kontrakt, keď v minulosti pôsobil aj v londýnskej Chelsea či talianskom AS Rím.

Narodil sa v meste Nagrig na severe Egypta a v domácej krajine si užíva obrovskú popularitu.

Bol najlepším strelcom svojho národného tímu v kvalifikácii na svetový šampionát v Rusku a pomohol Egyptu k postupu na záverečný turnaj, čo sa egyptskej reprezentácii naposledy podarilo v roku 1990.
Mohlo by vás zaujímať

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Anglicko chce v piatok večer (20:45) začať kvalifikáciu na európsky šampionát víťazstvom nad Českou republikou.

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Útočník Spurs zaznamenal pri ligovej prehre Tottenhamu na pôde Southamptonu (1:2) dvestý presný zásah vo svojej kariére. Pre klub to dobrý deň rozhodne nebol, ale pre 25-ročného anglického reprezentanta išlo o významný míľnik...