Socha Mohameda Salaha ovládla sociálne siete

Socha Mohameda Salaha ovládla sociálne siete

Socha hráča Liverpoolu a egyptskej reprezentácie Mohameda Salaha si vyslúžila posmešky podobne ako busta Cristiana Ronalda pár mesiacov dozadu...

Umelecké dielo bolo vystavené na World Youth Forum (WYF), ktorého dejiskom je egyptský Sharm al-Sheikh. Socha zobrazuje útočníka pri oslave streleného gólu.
Ľudia na sociálnych sieťach však tento výtvor kritizujú a socha im skôr pripomína speváka Lea Sayera alebo zlodeja Marva z populárneho filmu Sám doma.

Dielo sa tak pridáva do dlhého zoznamu nepodarkov z futbalového sveta, keď naposledy si rovnakú kritiku vyslúžila busta Ronalda, ktorá bola verejnosti predstavená minulý rok na letisku v Madeire.

Emanuel Jorge da Silva Santos, ktorý bustu Ronalda vytvoril, sa neskôr vyjadril, že bol veľmi smutný z kritiky na sociálnych sieťach.
Mládežnícke fórum, kde je Salahova socha umiestnená, navštívilo tisícky ľudí, vrátane egyptského prezidenta Abdula Fattaha al-Sisiho.

Udalosť, ktorú vytvorili mladí egyptskí ľudia v Egypte, sa tento rok koná druhýkrát a má pomôcť propagácii mieru a prosperity.

Sochár Mai Abdallah povedal pre egyptské médiá, že sochu Salaha vytvoril pre egyptskú mládež ako symbol dokonalosti.

„Verím, že ľudia sa naučia kritizovať umenie zdvorilo a s rešpektom,“ napísal egyptský umelec na sociálnej sieti Facebook.

Salah v predchádzajúcej sezóne v drese Liverpoolu vsietil 32 gólov v 36 odohraných zápasoch.26-ročný hráč tento rok podpísal s klubom nový päťročný kontrakt, keď v minulosti pôsobil aj v londýnskej Chelsea či talianskom AS Rím.

Narodil sa v meste Nagrig na severe Egypta a v domácej krajine si užíva obrovskú popularitu.

Bol najlepším strelcom svojho národného tímu v kvalifikácii na svetový šampionát v Rusku a pomohol Egyptu k postupu na záverečný turnaj, čo sa egyptskej reprezentácii naposledy podarilo v roku 1990.Zdieľanie článku

Komentáre