Štatistiky z Premier League: Ofenzívne možnosti United, víťazný comeback Arsenalu a Milnerova magická 49-ka

Najnovšie štatistiky z najvyššej anglickej súťaže – Manchester United, Arsenal, James Milner, Ruben Neves a Javier Hernandez.

Kto by mal nastúpiť v ofenzíve diablov?

Romelu Lukaku je z formy a tak je táto otázka na mieste.

Belgický reprezentant neskóroval za United od polovice septembra, ale výborne ho nahrádza Martial, ktorý vsietil v ostatných štyroch zápasoch Premier League až päť gólov.

Rashford, ďalšia možnosť Joseho Mourinha do ofenzívy, dokázal v sobotu pri výhre 2:1 nad Bournemouthom skórovať v 92. minúte a zároveň to bol gól víťazný.

A nemôžeme zabudnúť ani na Alexisa Sancheza. Hviezda z Arsenalu však momentálne viac zahrieva lavičku náhradníkov.

Ak však chce Mourinho viac gólov v sieťach súperov, mal by vpredu preferovať práve Martiala.

Francúz zatiaľ vsietil najviac gólov zo svojich spoluhráčov a presný zásah zaznamenal každých 106 minút. Jeho strelecká konverzia je skvelých 62,5 percenta.

Na druhej strane Lukaku vsietil o jeden gól menej ako Martial, ale na jeden presný zásah potreboval takmer dvojnásobok odohraných minút. Do brány dokáže dostať každú štvrtú strelu.

Martial je lídrom aj čo sa týka kreativity. Iba Sanchez dokázal v tejto sezóne vytvoriť spoluhráčom viac šancí ako bývalý hráč Monaca. Aj keď na konte nemá žiadnu asistenciu.

United čaká náročný týždeň, keď najprv vycestuje na pôdu Juventusu v rámci Champions League a potom odohrá manchesterské derby s rozbehnutými Citizens. Mourinho by malv v týchto zápasoch dôverovať mladému francúzskemu útočníkovi.

Špecialisti na strely z diaľky

Záložník Wolves Ruben Neves skóroval pri prehre 2:3 s Tottenhamom z pokutového kopu.

Bol to vôbec jeho prvý gól na Britských ostrovoch, ktorý strelil z vnútra šestnáskty. Portugalčan do uvedeného momentu vsietil sedem gólov a všetky jeho gólové strely išli z územia mimo šetnástky.

To je veľmi slušné číslo a v tomto smere ho predčila iba legenda Blackburnu Tugay, ktorý takýchto zásahov zaznamenal 8 za sebou.

V zozname nájdeme aj bývalého záložníka Spurs a Portsmouthu Pedra Mendesa, ktorý strelil šesť gólov spoza šestnástky za seboy.

23 Nov 2013 13 Sep 2014 Jonjo Shelvey 6

Ak by sme sa na rebríček pozreli z druhej strany, tak bývalá hviezda Manchesteru United Ruud van Nistelrooy strelil iba jeden z jeho 95 gólov v Premier League spoza šestnástky.

Milnerova magická 49-ka

Ak James Milner skóruje, tak jeho tím neprehráva. Bodka.

V Leedsi narodený záložník zaznamenal v sobotu pri remíze s Arsenalom svoj 50-ty presný zásah v Premier League.

Z týchto 50 gólov bolo až 49 v rôznych zápasoch a hoci jeho kariéra trvá už 16 rokov, ani v jednom z týchto zápasov jeho tím neprehral.

V tomto smere je rekordérom, ale z aktuálne hrajúcich hráčov v Premier League nájdeme v top desiatke až päť zástupcov.

Kanonieri sú kráľmi druhých polčasov

Arsenal si v sobotu vybojoval zaslúženú remízu v zápase s Liverpoolom a kanonieri v tejto sezóne už dokázali získať až osem bodov zo zápasov, v ktorých prehrávali. Žiaden iný klub nemá v tejto štatistike na konte viac.

Poukazuje to na silný charakter kanonierov alebo na ich pomalý štart do zápasov?

Momentálne piaty Arsenal vyhral sedem z 11 zápasov v tejto sezóne, ale ani raz neviedol počas polčasovej prestávky.

Ak by zápasy končili už po 45 minútach, tak by kanonieri aktuálne okupovali až pätnástu priečku tabuľky.

Nejde však o záležitosť nového manažéra Unaia Emeryho. V minulej sezóne iba Bournemouth (21) nazbieral viac bodov v zápasoch, v ktorých prehrával, ako Arsenal (15).

Takže pomalé rozbehy kanonierov sú ešte zrejme symptómom z predchádzajúcich rokov, s ktorým sa Emery bude musieť vysporiadať.

Supernáhradníci v Premier League

Útočník West Hamu Javier Hernandez strelil štvrtý gól svojho tímu pri sobotňajšej výhre 4:2 nad Burnley, pričom na ihrisko prišiel až v 61. minúte.

V nadstavenom čase prekonal Joea Harta v bráne hostí a bol to už jeho 17-ty gól v Premier League, ktorý zaznamenal ako striedajúci hráč.

Týmto presným zásahom sa prebojoval už na tretiu priečku v tabuľke supernáhradníkov.