Kevin de Bruyne sa opäť zranil, City bude chýbať niekoľko týždňov

Kevin De Bruyne si zranil koleno vo štvrtok v zápase Carabao Cup-u proti Fulhamu a bude svojmu tímu chýbať maximálne šesť týždňov.

Pre belgického reprezentanta to bol prvý štart od začiatku zápasu po dva a pol mesačnej pauze po zranení kolena, ktoré si privodil v prvom zápase Premier League v tejto sezóne proti Arsenalu.

Manažér Pep Guardiola zároveň potvrdil, že Belgičan sa nebude musieť podrobiť operácii. Jeho štart v zápasoch pred náročným programom okolo Vianoc je však prakticky vylúčený.

„Bohužiaľ sa opäť zranil. Našťastie jeho koleno nepotrebuje operáciu,“ povedal Guardiola. „Doktor sa vyjadril, že sa vráti po štyroch až šiestich týždňoch.“

„Kevin nám chýbal dva a pol mesiaca. Je nám to veľmi ľúto. Keď sa hráč vráti po zranení, tak nemôžete od neho ihneď očakávať výkony, ktoré sú v jeho možnostiach.“

„Potrebuje čas, aby sa dostal do správneho rytmu a nabral dostatočnú kondíciu. Včera sa konečne vrátil, ale dopadlo to tak, ako to dopadlo.“

De Bruyne ešte neodohral v tejto sezóne Premier League ani jeden celý zápas, trikrát sa na ihrisku objavil ako striedajúci hráč. Pred štvrtkom odohral jediný celý zápas a to proti Šachtaru Doneck v Lige majstrov.

City čaká v nasledujúcich šiestich týždňoch osem zápasov a už teraz je isté, že De Bruyne vynechá 11. novembra prvé manchesterské derby sezóny a rovnako aj zápasy s Chelsea v Premier League a súboje so Šachtarom a Lyonom v Lige majstrov.