Majiteľ klubu Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha zahynul pri havárii vrtuľníka

Miliardárov súkromný vrtuľník sa zrútil na parkovisku blízko štadióna King Power Stadium po sobotňajšom zápase Leicesteru s West Hamom.

Podľa reportéra Sky Sports News Roba Dorsetta vrtuľník vzlietol po zápase z ihriska, tak ako po každom stretnutí modrých. Po niekoľkých sekundách sa však zdalo, že pilot stratil nad strojom kontrolu a ten sa zrútil iba niekoľko stoviek metrov od štadióna.

„Pomáhame miestnej polícii a záchranárskym službám pri riešení závažnej udalosti na King Power Stadium. Klub vydá podrobnejšie vyhlásenie ihneď, ako budú dostupné ďalšie informácie,“ uvádza oficiálna stránka klubu.

Thajčan priviedol Leicester v sezóne 2015/16 k obrovskému úspechu, keď líšky nečakane získali titul v Premier League. O rok neskôr líšky postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov.

61-ročný Srivaddhanaprabha bol zakladateľom konzorcia King Power International a podľa časopisu Forbes bol piatou najbohatšou osobou v Thajsku.

Leicester City kúpil v roku 2010 za 39 miliónov libier. Klub vtedy ešte pôsobil v druhej najvyššej anglickej súťaži Championship, keď práve postúpil z treťoligovej League One. Aktuálne sa hodnota klubu odhaduje na 371 miliónov libier.

Srivaddhanaprabha okrem Leicesteru vlastnil aj belgický klub OH Leuven. Zostala po ňom manželka Aimon a štyri deti Voramas, Apichet, Arunroong a Aiyawatt.

V roku 2012 bolo celej rodine od thajského kráľa udelené nové priezvisko Srivaddhanaprabha, ktoré v preklade znamená „svetlo progresívnej slávy“.