Európska liga: Oba londýnske kluby naďalej so stopercentnou bilanciou [VIDEO]

Chelsea na domácom Stamford Bridge zdolal lídra bieloruskej ligy BATE Borisov 3:1 a Arsenal naplno bodoval na ihrisku Sportingu Lisabon po výhre 1:0.

V drese modrých hviezdil v strede poľa 22-ročný Ruben Loftus-Cheek, ktorý vsietil všetky tri góly Chelsea. Súper strelil čestný úspech jedenásť minút pred koncom normálnej hracej doby.

Loftus-Cheek sa stal prvým anglickým hráčom v drese Chelsea, ktorý strelil hat-trick v európskych pohároch po takmer 50 rokoch. Naposledy sa to podarilo Petrovi Osgoodovi ešte v septembri 1971.

Chelsea vyhrala prvé tri zápasy skupinovej fázy európskeho pohára prvýkrát od sezóny 2010/11, kedy naplno bodovala v úvodných troch zápasoch Ligy majstrov.

Arsenal si tri body na pôde Sportingu vybojoval trinásť minút pred koncom normálnej hracej doby, kedy sa presadil Welbeck.

Severolondýnsky klub tak zaznamenal jedenáste víťazstvo za sebou vo všetkých súťažiach, čo je ich najlepšia séria od októbra 2007 (12 víťazných zápasov za sebou).

Kanonieri zvíťazili na pôde portugalského klubu vôbec prvýkrát. Do tohto zápasu v európskych pohároch odohrali šesť stretnutí na portugalskej pôde s bilanciou 3 remízy a 3 prehry.

Až 23 z 33 gólov Arsenalu v tejto sezóne vo všetkých súťažiach padlo v druhom polčase (70 percent).

Chelsea – BATE Borisov 3:0 (2:0)

Góly: Loftus-Cheek (2, 8, 53) – Rios (79)

Chelsea: Kepa (6), Zappacosta (8), Cahill (7), Christensen (8), Emerson (7), Fabregas (7), Kovacic (7), Loftus-Cheek (9), Willian (8), Pedro (7), Giroud (6)

Náhradníci: Moses (6), Hudson-Odoi (6), Kante (6)

BATE: Scherbitski (6), Rios (7), Filipovic (6), Filipenko (6), Volodko (6), Baga (6), Dragun (6), Hleb (6), Skavysh (5), Signevich (5), Stasevich (5)

Náhradníci: Ivanic (6), Tuominen (6), Yablonski (6)

Hráč zápasu: Loftus-Cheek

Sporting – Arsenal 0:1 (0:0)

Góly: Welbeck (77)

Sporting: Ribeiro (6), Ristovski (5), Andre Pinto (6), Coates (4), Acuna (7), Battaglia (6), Petrovic (6), Gudelj (6), Nani (6), Montero (5), Bruno Fernandes (5).

Náhradníci: Gaspar (5), Cabral (5), Diaby (NA)

Arsenal: Leno (6), Lichtsteiner (6), Sokratis (7), Holding (8), Xhaka (6), Guendouzi (7), Elneny (7), Ramsey (6), Mkhitaryan (6), Welbeck (7), Aubameyang (7)

Náhradníci: Torreira (6), Lacazette (NA), Iwobi (NA)