Hazard a Ramsey odmietli, že by svoje aktuálne kluby opustili už v januári

Eden Hazard z Chelsea a Aaron Ramsey z Arsenalu odmietli špekulácie, že by svoje kluby mali opustiť už v priebehu zimného transferového okna.

27-ročný Hazard sa zároveň vyjadril, že víťazstvo v ankete Ballon d’Or – pre najlepšieho hráča sveta – by mohol získať, ak by hral v Španielsku.

„To je možno dôvod, prečo by som chcel odísť,“ povedal Hazard na tlačovej konferencii počas reprezentačnej prestávky.

Pri otázke, či by sa mohol zo západného Londýna sťahovať už v priebehu januára, odpoved Belgičan jednoznačne: „Nie.“

Hazard zatiaľ prežíva v drese Chelsea skvelú sezónu, ale zároveň sa neustále špekuluje o jeho odchode zo Stamford Bridge.

Hazard, ktorému kontrakt s londýnskou Chelsea končí v júni 2020, povedal: „Real Madrid je najlepším klubom na svete a hrať v jeho drese bolo mojim snom už od detstva.“

„Niekedy sa ráno zobudím a premýšľam o tom, že by som chcel odísť. Niekedy však chcem ostať v Londýne. Je to ťažké rozhodnutie. Ide o moju budúcnosť.“

Belgického reprezentanta sa novinári tiež spýtali, či si myslí, že je momentálne najlepším hráčom sveta.

„Áno,“ odpovedal Belgičan.

„Tím mi veľmi pomáha. Môžem sa však ešte určite zlepšovať. Vždy je tu priestor na viac gólov či asistencií.“

Real je údajne pripravený počkať si na hráča do budúceho leta. Hazard bude mať platný kontrakt už iba na 12 mesiacov a Chelsea ho určite nebude chcieť pustiť ako voľného hráča.

Západolondýnčania sa však nechcú vzdať svojej hviezdy bez boja. Belgičanovi údajne ponúkli nový kontrakt s platom 300 tisíc libier týždenne.

Hazard v tejto sezóne Premier League zaznamenal 7 gólov a 3 asistencie.

V oveľa jednoduchšej situácii je Aaron Ramsey, ktorý sa s kanoniermi nedohodol na novom kontrakte a v lete z klubu odíde ako voľný hráč.

Záložník strávil v Arsenale poslednú dekádu a veril, že na Emirates Stadium ostane aj naďalej. Vedenie klubu sa však rozhodlo ukončiť rokovania o novej zmluve.

27-ročný hráč pre denník The Telegraph povedal: „Mám kontrakt s Arsenalom a spravím maximum, aby sme v tejto sezóne dosiahli niečo špeciálne.“

A čo si myslí hráč o rozhodnutí klubu, ktorý už nemá záujem predlžovať so záložníkom kontrakt?

„Jednoducho spravili takéto rozhodnutie. Takéto veci sa vo futbale stávajú a musíte sa s tým vyrovnať,“ povedal Ramsey.

„Mysleli sme si, že dôjde k dohode, ale už to nie je aktuálne. Chcem však ostať v Arsenale do konca sezóny a v jeho drese odovzdať maximum.“

O služby záložníka sa údajne zaujíma Liverpool a tiež líder talianskej Serie A Juventus.

Ramsey zaznamenal v tejto sezóne Premier League jeden gól a tri asistencie.