Kto stojí za prestupmi Manchesteru United?

Kto stojí za prestupmi Manchesteru United?

Až jedenástim hráčom diablov končí kontrakt už budúce leto. Kto je v klube zodpovedný za hľadanie nových hráčov a vyjednávanie kontraktov s existujúcimi hráčmi?

Napriek neustálym špekuláciám ohľadom budúcnosti Joseho Mourinha v klube, je to práve portugalský manažér, ktorý ma rozhodujúce slovo ohľadom toho, kto príde a kto opustí Old Trafford.

United však majú po celom svete viac ako 50 skautov, ktorý pre nich pracujú na plný úväzok. Krajiny ako Nemecko a Francúzsko je rozdelené do niekoľkých regiónov a každý zo skautov hľadá talenty v pridelenej oblasti. Tí zas podávajú správy hlavnému šéfovi skautov Jimovi Lawlorovi.

Šéfom futbalového rozvoja je John Murtough, ktorý musí vyhodnotiť, či hráč má potenciál na to, aby hral v klube akým je United.

Ak má hráč ideálny profil, tak meno potenciálnej posily ide k vedúcemu firemného rozvoja, ktorým je Matt Judge.

Judge je už veľmi blízkym spolupracovníkom výkonného riaditeľa klubu Eda Woodwarda. Ak sa United rozhodne niektorému z existujúcich hráčov ponúknuť nový kontrakt, tak práve Judge vedie kľúčové rokovania so zástupcami hráča. Podobne tiež Judge vedie rozhovory s agentami hráčov, ktorí by mohli klub posilniť.

Zdá sa, že práve táto skupina ľudí bude v nasledujúcom období najvyťaženejšími zamestnancami diablov, pretože až dvanásť hráčov by v nasledujúcom kalendárnom roku mohlo opustiť klub, pričom viacero z nich má problém s aktuálnym manažérom diablov Jose Mourinhom.

Dvanásť hráčov, ktorí by v roku 2019 mohli klub opustiť

Paul Pogba
Luke Shaw
Anthony Martial
David de Gea
Eric Bailly
Antonio Valencia
Juan Mata
Ander Herrera
Ashley Young
Phil Jones
Chris Smalling
Matteo Darmian

Najväčšie obavy sú okolo budúcnostiPaula Pogbu, ktorého United získal za rekordných 89 miliónov libier z Juventusu. Hoci jeho kontrakt končí až v júni 2021, teraz sa o neho začala výrazne zaujímať Barcelona. Keďže Francúz nemá dobré vzťahy s Mourinhom, jeho odchod z klubu by určite nebol prekvapením. Samotný hráč i jeho agent by prestup privítali už v priebehu januára.

Ďalším jedenástim hráčom končí kontrakt už v júni 2019.

Patrí medzi nich ajLuke Shaw. Anglický obranca nemá záujem kontrakt predlžovať, ak vo vedení ostane portugalský manažér. Nič na tom nemení ani fakt, že aktuálne je súčasťou základnej jedenástky. Shaw nevie zabudnúť na ostatné dva roky, počas ktorých si od Portugalčana užil obrovské množstvo kritiky i poníženia.

Anthony Martialje otvorený rokovať ohľadom predĺženia nového kontraktu, ale spolieha sa na to, že Mourinho už nebude manažérom diablov dlhý čas.

S Mourinhom prišiel do konfliktu počas leta, keď opustil americké turné kvôli narodeniu dieťaťa a späť sa už nevrátil. Martial i samotný manažér boli naklonení odchodu hráča z klubu už v letnom transferovom období, ale vedenie klubu o tom nechcelo ani počuť. 22-ročný hráč má v kontrakte opciu na ďalší rok.

AniDavid de Geasi nie je istý, či má podpísať s diablami nový kontrakt. Ed Woodward sa stretol v piatok s jeho agentom Jorge Mendesom, ktorý zastupuje aj Mourinha, v Londýne a údajne gólmanovi ponúkol nový kontrakt s platom 275 tisíc libier týždenne.

De Gea však má obavy, či United môže pod Mourinhom bojovať o trofeje a svoje najlepšie roky chce stráviť v klube s tými najvyššími ambíciami. Napriek výhre nad Newcastlom, United strácajú na lídrov Premier League už sedem bodov, keď prehrali až tri z 8 úvodných ligových kôl.

Aj De Gea má vo svojom kontrakte opciu na jeden rok. Ak sa však klub s De Geom a Martialom nedohodne na predĺžení kontraktu, mohli by už v januári podpísať predkontrakt s novým klubom a ďalšie leto odísť ako voľní hráči.

Ani budúcnosťErica Baillyhonie je istá. V zápase s Newcastlom ho Mourinho stiahol z hry už po 18 minútach a pre stredného obrancu Pobrežia Slonoviny to bola veľmi zahanbujúca chvíľa.

Z kádra vypadol aj kapitánAntonio Valencia, ktorý na sociálnych sieťach "olajkoval" príspevok "Mourinho - je čas odísť".

Ďalší hráči na odchode z klubu sú ajJuan Mata,Ander Herrera,Ashley Young,Phil Jones,Chris SmallingčiMatteo Darmian.

Herrera by rád na Old Trafford ostal, ale klub nevie naplniť jeho platové očakávania a v januári by sa tak mohol vrátiť do Athletica Bilbao.


Mohlo by vás zaujímať

Manchester City zvažuje angažovanie jednoho z dvojice obrancov Evans alebo Soyuncu

Manchester City zvažuje angažovanie jednoho z dvojice obrancov Evans alebo Soyuncu

Dvojica stredných obrancov Leicesteru Jonny Evans a Caglar Soyuncu je v hľadáčiku manažéra belasých Pepa Guardiolu, uviedol portál Sky Sports.

Nemanja Matic v januári pravdepodobne opustí káder Manchesteru United

Nemanja Matic v januári pravdepodobne opustí káder Manchesteru United

Srbský reprezentant toho v tejto sezóne za United veľa nenahral. Ole Gunnar Solskjaer na jeho pozícii preferuje iných hráčov a navyše sa Srb trápil so zranením. Preto by už v januári mohol putovať do Serie A.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.