Liga majstrov: Liverpool i Tottenham v druhých zápasoch v skupine s prehrami [VIDEO]

Liverpool podal najslabší výkon v sezóne a zaslúžene prehral na pôde Neapola. Tottenham doma nestačil na Messiho Barcelonu.

Lorenzo Insigne strelil víťazný gól Neapola v 90. minúte zápasu, keď červení podali na ihrisku talianskeho vicemajstra podpriemerný výkon a hlavne v druhom polčase boli jednoznačne horším tímom ako domáci. Za celý zápas nevyslali na Ospinu v bráne domácich ani jednu strelu.

Liverpool v zápase Champions League nevystrelil na bránu súpera prvýkrát od februára 2006 (prehra 0:1 s Benficou).

Červení prehrali v stretnutí Champions League gólom z deväťdesiatej minúty prvýkrát od decembra 2009. Vtedy prehrali s Fiorentinou gólom Alberta Gilardina.

Jurgen Klopp: „Žiadne strelecké pokusy na bránu, ani si nepamätám kedy sa nám to stalo naposledy. Dokážeme hrať oveľa lepšie. Súper odohral dobrý zápas, my nie. Preto si Neapol zaslúžil získať všetky tri body.“

Neapol – Liverpool 1:0 (0:0)

Góly: Insigne (90)

Neapol: Ospina (7), Maksimovic (6), Koulibaly (8), Albiol (7), Rui (7), Allan (8), Hamsik (7), Fabian (6), Callejon (7), Milik (6), Insigne (8)

Náhradníci: Zielinski (5), Mertens (6), Verdi (5)

Liverpool: Alisson (8), Alexander-Arnold (6), Gomez (8), Van Dijk (7), Robertson (5), Milner (6), Wijnaldum (6), Keita (5), Mane (6), Salah (5), Firmino (6)

Náhradníci: Fabinho (5), Henderson (6), Sturridge (n/a)

Hráč zápasu: Lorenzo Insigne

Barcelona išla v zápase so Spurs do vedenia už v druhej minúte gólom Coutinha a do polčasu skóre pre hostí zvyšoval Rakitic.

Na začiatku druhého dejstva domácich do zápasu vrátil Kane, ale Barca dokázala na jeho presný zásah odpovedať veľmi rýchlo presným zásahom Messiho.

Kohúti sa však nevzdávali a na rozdiel jednoho gólu ich v 66. minúte opäť vrátil Lamela. Napokon to však bol večer hviezdneho Argentínčana v drese katalánskeho klubu, ktorý v 90. minúte svojim druhým gólom rozhodol o tom, že všetky tri body putujú do Barcelony.

Barcelona vyhrala 9 z ostatných 11 zápasov v Champions League proti anglickým klubom (1 remíza, 1 prehra). Toto bola ich prvá výhra na anglickej pôde od februára 2016, kedy zdolala Arsenal 2:0.

Mauricio Pochettino: „Bol to náročný duel. Keď inkasujete gól už v druhej minúte, tak to mení kompletne situáciu. Hlavne v zápase proti Barcelone, ktorá má hráčov ako Messi či Suarez. Aj preto musím pogratulovať môjmu tímu, pretože sme stále boli v zápase. Bojovali sme, nevzdávali sme sa a aj preto som na môj tím pyšný. Z výsledku som sklamaný, ale nasadenie bolo z našej strany obrovské.“

Tottenham – Barcelona 2:4 (0:2)

Góly: Kane (52), Lamela (66) – Coutinho (2), Rakitic (28), Messi (56, 90)

Tottenham: Lloris (5), Trippier (7), Alderweireld (6), Sanchez (5), Davies (6), Wanyama (4), Winks (6), Lucas (7), Lamela (7), Son (6), Kane (7)

Náhradníci: Dier (6), Sissoko (6), Llorente (6)

Barcelona: Ter Stegen (6), Semedo (7), Pique (6), Lenglet (6), Alba (8), Rakitic (8), Busquets (7), Arthur (7), Messi (9), Suarez (7), Coutinho (7)

Náhradníci: Rafinha (6), Vidal (N/A), Vermaelen (6)

Hráč zápasu: Lionel Messi