Liga majstrov: City vydrelo výhru v Hoffenheime, United hralo bez gólov s Valenciou [VIDEO]

Manchester City gólom v 87. minúte vybojoval všetky tri body na pôde nemeckého Hoffenheimu. Jeho mestský rival United sa v tejto sezóne naďalej trápi, keď doma uhral iba bezgólovú remízu s Valenciou.

Manchester City získal svoju prvú výhru v tejto sezóne Ligy majstrov, ale víťazstvo Citizens sa nerodilo ľahko.

Domáci išli do vedenia už v prvej minúte zápasy presným zásahom Ishaka Belfodila, ale belasí dokázali odpovedať už o sedem minút gólom Aguera.

V Rhein-Neckar Arene sme videli vyrovnaný ofenzívny zápas, v ktorom sa napokon šťastie priklonilo na stranu hostí. O troch bodoch pre City rozhodol tri minúty pred koncom normálnej hracej doby David Silva.

Manchester City neprehral v Champions League v ostatných šiestich zápasoch na pôde nemeckých klubov (5 výhier, 1 remíza).

Pep Guardiola: „Dnes bolo dôležité, aby sme neprehrali. Zápas bol vyrovnaný a napokon sme získali všetky tri body. Vyhrať na nemeckej pôde je vždy komplikované. Hrali dobre organizovane v defenzíve, na lopte sú veľmi silní. Táto výhra je dobrou skúsenosťou smerom do budúcnosti.“

Hoffenheim – Manchester City 1:2 (1:1)

Góly: Belfodil (1) – Agüero (7), Silva (87)

Hoffenheim: Baumann (6), Brenet (6), Kaderabek (6), Hoogma (6), Akpoguma (5), Posch (5), Demirbay (7), Belfodil (7), Joelinton (6), Grillitsch (6), Szalai (5)

Náhradníci: Kramaric (4), Bittencourt (n/a), Hack (n/a)

Man City: Ederson (6), Walker (7), Kompany (7), Otamendi (6), Laporte (7), Fernandinho (7), Gundogan (7), D Silva (8), Sane (7), Sterling (6), Aguero (7)

Náhradníci: Stones (5), B Silva (7), Mahrez (6)

Hráč zápasu: David Silva

Manchester United je už štyri zápasy na domácom Old Trafford bez víťazstva. Po prehrách s Derby County a West Hamom nedokázali diabli nájsť recept ani na španielsku Valenciu.

Proti štrnástemu tímu španielskej La Ligy mali pod kontrolou väčšinu zápasu, ale chýbala im väčšia kreativita v ofenzíve.

Manažér Jose Mourinho je tak štyri zápasy bez domáceho víťazstva, čo sa mu stalo vôbec prvýkrát v jeho kariére.

Až tri z ostatných štyroch zápasov Manchesteru United v Champions League proti španielskym súperom skončilo výsledkom 0:0 (predtým aj proti Realu Sociedad v novembri 2013 a proti Seville vo februári 2018).

Jose Mourinho: „Som spokojný s nasadením hráčov v zápase a som spokojný so zlepšením ich výkonu. Nemôžem byť samozrejme spokojný s dosiahnutým výsledkom. Nie je to dobrý výsledok, ale nie je to ani zlý výsledok.“

Manchester United – Valencia 0:0 (0:0)

Góly: –

Man Utd: De Gea (6), Valencia (6), Smalling (6), Bailly (6), Shaw (7), Fellaini (5), Matic (6), Pogba (6), Rashford (7), Lukaku (5), Alexis (5)

Náhradníci: Martial (6)

Valencia: Neto (7), Piccini (6), Garay (7), Gabriel (6), Gaya (6), Coquelin (6), Kondogbia (6), Parejo (6), Guedes (5), Rodrigo (6), Batshuayi (7)

Náhradníci: Cheryshev (6), Gamerio (6)

Hráč zápasu: Marcus Rashford