V najlepšej jedenástke roka podľa FIFA sú traja hráči z Premier League

Do najlepšej jedenástky roka sa dostala trojica David de Gea, N’Golo Kante a Eden Hazard. Mohamedovi Salahovi sa miesto neušlo.

Najväčšie zastúpenie má španielsky Real Madrid, ktorý má v top jedenástke až päť hráčov – Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Luka Modric a Cristiano Ronaldo, ktorý už aktuálne oblieka dres Juventusu.

Do jedenástky sa prekvapujúco dostal aj Dani Alves, hoci pravý obranca Paris Saint-Germain odohral v Ligue 1 iba 23 ligových zápasov a pre zranenie vynechal aj svetový šampionát v Rusku.

Do zostavy sa dostal ešte jeho klubový spoluhráč Kylian Mbappe a Lionel Messi z Barcelony.

FIFA FIFPro World XI: David de Gea (Manchester United), Dani Alves, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo, N’Golo Kante (Chelsea), Luka Modric, Kylian Mbappe, Lionel Messi, Eden Hazard (Chelsea), Cristiano Ronaldo

Za najlepšieho hráča roka bol vyhlásený Chorvát Luka Modric, ktorý v hlasovaní predbehol Cristiana Ronalda i Mohameda Salaha. Ten sa napokon neprebojoval ani do najlepšej jedenástky roka.

Cenou útechy pre Egypťana sa tak stala aspoň cena Ferenca Puskása za najkrajší gól roka, ktorý hráč Liverpoolu vsietil v ligovom derby zápase proti Evertonu.