Európska liga: Oba londýnske kluby začali skupinovú fázu víťazstvami [VIDEO]

Chelsea zvíťazila na pôde gréckeho PAOK-u 1:0, Arsenal si doma bez problémov poradil s ukrajinskou Poltavou 4:2.

Jediným úspešným strelcom modrých bol Brazílčan Willian, ktorý sa presadil už v 7. minúte zápasu po prihrávke Rossa Barkleyho.

Chelsea bola jednoznačne lepším tímom a v zápase dominovala, ďalšie veľké šance však postupne zahodili Alvaro Morata, Pedro i Willian.

Každý z ostatných desiatich manažérov Chelsea vyhral svoj prvý zápas v európskom pohári. Naposledy sa to nepodarilo Claudiovi Ranierimu v septembri 2000 (prehra 0:2 s FC St Gallen).

Manažér Chelsea Maurizio Sarri má v skupinovej fáze Európskej ligy stopercentnú bilanciu (7/7). V týchto zápasoch si jeho tímy udržali až päť čistých štítov.

Willian bol v ostatných 15 zápasoch v rámci európskych pohárových súťaží až pri 13 góloch modrých (10 gólov, 3 asistencie).

PAOK - Chelsea 0:1 (0:1)

Góly: Willian (7)

PAOK: Paschalakis (5), Varela (5), Tosca (5), Vieirinha (5), Khacheridi (5), El Kaddouri (4), Mauricio (5), Wernbloom (4), Shakhov (4), Lima (5), Pelkas (5)

Náhradníci: Biseswar (5), Prijovic (5), Warda (5)

Chelsea: Kepa (6), Rudiger (7), Alonso (6), Zappacosta (6), Christensen (7), Jorginho (7), Kante (7), Barkley (7), Pedro (7), Willian (7), Morata (5)

Náhradníci: Azpilicueta (5), Fabregas (5), Giroud (5)

Hráč zápasu: Willian

Pierre-Emerick Aubameyang strelil dva góly kanonierov pri ich úspešnom štarte do novej sezóny Európskej ligy.

29-ročný útočník vsietil jediný gól prvého polčasu a druhý pridal v 56. minúte. Vtedy už domáci viedli o dva góly, keď sa tri minúty po prestávke presadil aj Danny Welbeck.

Komfortné vedenie v 74. minúte ešte navýšil Mesut Ozil. Ukrajinský tím už iba prikrášlil skóre dvoma gólmi na konci zápasu.

Manažér Arsenalu Unai Emery zaznamenal 32 víťazstvo v rámci Európskej ligy. Najviac zo všetkých manažérov v histórii súťaže.

Arsenal prehral iba v jednom z ostatných 13 domácich zápasov v Europa League/UEFA Cup-e (9 výhier, 3 remízy). Stalo sa tak vo februári 2018, kedy nestačil na Östersunds FK (1:2).

Záložník kanonierov Alex Iwobi skóroval alebo asistoval v každom z posledných troch zápasov pod vedením Unaia Emeryho (1 gól, 2 asistencie).

Arsenal - Vorskla Poltava 4:2 (1:0)

Góly: Aubameyang (32, 56), Welbeck (48), Özil (74) - Chesnakov (76), Sharpar (90+4)

Arsenal: Leno (6), Sokratis (7), Lichtsteiner (6), Holding (7), Monreal (7), Elneny (6), Mkhitaryan (7), Torreira (7), Iwobi (7), Welbeck (7), Aubameyang (8)

Náhradníci: Ozil (6), Guendouzi (6), Smith-Rowe (6)

Vorskla Poltava: Shust (6), Perduta (5), Chesnakov (6), Dallku (5), De Souza (5), Sharpar (6), Kravchenko (5), Kobakhidze (5), Rebenok (6), Kulach (5), Kolomoets (5).

Náhradníci: Sklyar (3), Da Cruz (4), Sergiychuk (3)

Hráč zápasu: Pierre-Emerick Aubameyang

Mohlo by vás zaujímať

31. kolo Premier League: Liverpool zvíťazil, Chelsea zakopla [VIDEO]

Liverpool vydoloval tri body z ihriska Fulhamu a je opäť lídrom súťaže. Jeho najväčší rival City však má k dobru jeden zápas na Old Trafford. Chelsea prehrala na ihrisku Evertonu a výrazne si skomplikovala boj o top štvorku.

FA Cup: Manchester United nestačil na Wolverhampton [VIDEO]

Manchester United skončil vo štvrťfinále FA Cup-u, keď nestačil na vlkov z Wolverhamptonu. Na pokraji vypadnutia bol aj Manchester City, ktorý dvojgólovú stratu na pôde Swansea otočil až v poslednej dvadsaťminútovke. Medzi najlepšiu štvorku sa prebojovali aj Watford a Brighton.

31. kolo Premier League: Leicester a West Ham bodovali naplno [VIDEO]

Newcastle uhral bod na pôde Bournemouthu, West Ham otočil zápas s Huddersfieldom a Burnley doma nestačilo na oslabený Leicester.