Burnley sa skupinová fáza Európskej ligy vzdialila, Olympiakos ho zdolal 3:1 [VIDEO]

Burnley v prvom zápase play-off Európskej ligy prehralo v Aténach s Olympiakosom Pireus 1:3.

Kostas Fortounis premenil priamy kop a penaltu, ďalší presný zápas Grékov pridal Andreas Bouchalakis.

Na 1:1 ešte dokázal vyrovnať v 48. minúte Chris Wood z pokutového kopu, ale potom prišlo vylúčenie Bena Gibsona a to znemožnilo, aby sa Clarets ešte dokázali vrátiť do zápasu.

Burnley inkasovalo až šesť gólov v posledných dvoch zápasoch vo všetkých súťažiach, predtým iba štyri v šiestich odohraných zápasoch.

The Clarets inkasovali prvý gól z priameho kopu od 10. septembra 2016. Vtedy sa proti nim týmto spôsobom presadil Hull City v Premier League.

Zároveň v tomto zápase strelili svoj gól z jedinej strely medzi tri žrde.

Góly: Fortounis (19, 60 pen), Bouchalakis (48) - Wood (33 pen)
Červená karta: Gibson (59)

Mohlo by vás zaujímať

38. kolo Premier League: Manchester City obhájil ligový titul [VIDEO]

Manchester City jednoznačne zvíťazil na ihrisku Brightonu a stal sa majstrom Premier League v sezóne 2018/19. Liverpool doma zdolal Wolves, ale na zisk titulu si musí minimálne ďalší rok počkať. V konečnej tabuľke zaostal za belasými o jeden bod.

37. kolo Premier League: Man City je už iba krok od obhajoby titulu [VIDEO]

Ani Leicester nedokázal zastaviť Citizens v ceste za obhajobou ligového titulu. Líšky domácich potrápili, ale belasí napokon tri body získali po nádhernom góle Kompanyho v druhom polčase.

Aj finále Európskej ligy bude mať iba anglické zastúpenie [VIDEO]

Vo finále Európskej ligy si zahrajú londýnske kluby Arsenal a Chelsea. Kanonieri v semifinále bez väčších problémov prešli cez Valenciu. Oveľa viac sa na postup nadreli modrí, ktorý nemecký Frankfurt v domácej odvete vyradili až po strelách zo značky pokutového kopu.