Arsenal a Chelsea spoznali svojich súperov v Európskej lige

Po včerajšom žrebe Ligy majstrov sa dnes mená svojich súperov v skupinovej fáze Európskej ligy dozvedeli aj oba londýnske kluby Chelsea a Arsenal.

Do skupinovej fázy sa neprebojovalo Burnley, ktoré v play-off nestačilo na Olympiacos Pireus. Na pôde gréckeho tímu prehralo 1:3 a včera na domácom Turf Moor iba remizovalo 1:1.

Obaja anglickí zástupcovia boli dnes v Grimaldi Forum v Monaku nasadení v prvom žrebovacom koši, keď lepší koeficient ako londýnski zástupcovia mala iba španielska Sevilla.

Žrebovalo sa 12 skupín po 4 tímoch a podobne ako v Lige majstrov platilo pravidlo, že v jednej skupine nemohli byť dvaja zástupcovia z rovnakej krajiny.

Prvý kôš: Sevilla (ESP), Arsenal (ENG), Chelsea (ENG), Zenit Petrohrad (RUS), Leverkusen (GER), Dynamo Kyjev (UKR), Besiktas (TUR), Salzburg (AUT), Olympiacos (GRE), Villarreal (ESP), Anderlecht (BEL), Lazio (ITA)

Druhý kôš: Sporting CP (POR), Ludogorets (BUL), Kodaň (DEN), Marseille (FRA), Celtic (SCO), PAOK (GRE), AC Miláno (ITA), Genk (BEL), Fenerbahçe (TUR), Krasnodar (RUS), Astana (KAZ), Rapid Viedeň (AUT)

Tretí kôš: Betis (ESP), BATE Borisov (BLR), Karabach (AZE), Dinamo Záhreb (CRO), Leipzig (GER), Frankfurt (GER), Malmö (SWE), Spartak Moskva (RUS), Standard Liège (BEL), Zürich (SUI), Bordeaux (FRA), Rennes (FRA)

Štvrtý kôš: Apollon (CYP), Rosenborg (NOR), Vorskla (UKR), Slavia Praha (CZE), Akhisar (TUR), Jablonec (CZE), AEK Larnaka (CYP), Vidi (HUN), Rangers (SCO), Dudelange (LUX), Spartak Trnava (SVK), Sarpsborg (NOR)

Kanonieri si v skupine E zmerajú sily s tretím tímom portugalskej Primeira Ligy Sportingom Lisabon, majstrom Azerbajdžanu Karabachom a tretím tímom z ukrajinskej Premier League Vorskla Poltava.

Na modrých v skupine L čaká vicemajster gréckej Superleague PAOK, bieloruský majster BATE Borisov a maďarský majster Videoton Székesfehérvár.

Kompletný žreb skupinovej fázy Europa League 2018/19

Skupina A: Leverkusen (GER), Ludogorets (BUL), Zürich (SUI), AEK Larnaka (CYP)

Skupina B: Salzburg (AUT), Celtic (SCO), Leipzig (GER), Rosenborg (NOR)

Skupina C: Zenit Petrohrad (RUS), Kodaň (DEN), Bordeaux (FRA), Slavia Praha (CZE)

Skupina D: Anderlecht (BEL), Fenerbahçe (TUR), Dinamo Záhreb (CRO), Spartak Trnava (SVK)

Skupina E: Arsenal (ENG), Sporting CP (POR), Karabach (AZE), Vorskla (UKR)

Skupina F: Olympiacos (GRE), AC Miláno (ITA), Betis (ESP), Dudelange (LUX)

Skupina G: Villarreal (ESP), Rapid Viedeň (AUT), Spartak Moskva (RUS), Rangers (SCO)

Skupina H: Lazio (ITA), Marseille (FRA), Frankfurt (GER), Apollon (CYP)

Skupina I: Besiktas (TUR), Genk (BEL), Malmö (SWE), Sarpsborg (NOR)

Skupina J: Sevilla (ESP), Krasnodar (RUS), Standard Liège (BEL), Akhisar (TUR)

Skupina K: Dynamo Kyjev (UKR), Astana (KAZ), Rennes (FRA), Jablonec (CZE)

Skupina L: Chelsea (ENG), PAOK (GRE), BATE Borisov (BLR), Vidi (HUN)