Burnley v Európe skončilo, v play-off ich vyradil grécky Olympiakos [VIDEO]

Burnley v prvom zápase play-off o postup do skupinovej fázy prehralo s Olympiakosom 1:3 a v domácej odvete túto stratu nedokázalo zmazať. Po remíze 1:1 na Turf Moor sa lúči s európskou pohárovou súťažou, v ktorej si zahralo po dlhých 51 rokoch.

The Clarets v odvetnom zápase dominovali, ale Sam Vokes zahodil dve výborné šance hlavičkou už v prvom polčase a v druhom dejstve jeho strela opečiatkovala iba brvno súperovej brány.

Hostia napokon trestali v 83. minúte, keď sa presadil Daniel Podence. Domáci už iba dorovnali skóre o tri minúty neskôr gólom Vydru.

Vypadnutie Burnley v play-off znamená, že až štyri z ostatných piatich anglických klubov, ktoré museli bojovať o postup do skupinovej fázy Európskej ligy v kvalifikácii, napokon neuspeli (okrem Burnley aj West Ham v sezónach 2015/16 a 2016/17 a Southampton v sezóne 2015/16).

Burnley: Heaton (6), Bardsley (6), Mee (6), Long (6), Taylor (7), McNeil (7), Westwood (7), Hendrick (6), Lennon (5), Barnes (6), Vokes (5)

Náhradníci: Wood (5), Vydra (6), Cork (5)

Olympiakos: Gianniotis (5), Elabdellaoui (5), Roderick Miranda (5), Vukovic (5), Tsimikas (6), Bouchalakis (5), Camara (6), Christodoulopoulos (5), Fortounis (5), Guerrero (5), Podence (7)

Náhradníci: Hassan (5), Torosidis (5), Cisse (5)

Hráč zápasu: Dwight McNeil