Liverpool nastavil ceny za 7 hráčov, ktorí môžu z klubu v lete odísť

Liverpool nastavil ceny za 7 hráčov, ktorí môžu z klubu v lete odísť

Bet Builder DOXXbet

Káder červených by mali opustiť brankár Simon Mignolet, ale aj útočníci Divock Origi a Danny Ings. Celková čiastka za predaje by sa mala pohybovať na úrovni 125 miliónov eur.

Jurgen Klopp sa vyjadril, že príchod Alissona bol poslednou posilou tohto prestupového obdobia, aj keď naďalej pokračujú špekulácie ohľadom príchodu záložníka Nabila Fekira z Lyonu.

Zdá sa však, že momentálne klub začal riešiť hlavne odchody hráčov a plánom vedenia je predajom získať čiastku viac ako 100 miliónov libier.

Červení si najviac cenia belgického útočníka Origiho. Za 23-ročného útočníka požadujú 27 miliónov libier a hovorí sa o záujme zo španielskej Valencie.

Ani brankár Simon Mignolet nechce ostať v klube, v ktorom by bol iba trojkou medzi troma žrďami za Alissonom a Kariusom. Situáciu okolo gólmana monitoruje Fulham.

Útočník Danny Ings nevycestoval s klubom na americké turné a má až štyroch nápadníkov z Premier League - Leicester, Southampton, Crystal Palace a Newcastle. Nový záujemca si musí pripraviť 20 miliónov libier.

Ďalšími hráčmi, ktorí by mohli klub opustiť ešte pred 9. augustom sú Marko Grujic, Sheyi Ojo, Lazar Markovic a Pedro Chirivella. Portál Liverpool Echo však uviedol, že Klopp by si rád Grujica ponechal v tíme a tak je v hre aj hosťovanie.

Nie je vylúčený ani odchod Lorisa Kariusa, ktorý na Anfielde momentálne prežíva nie príliš vydarené obdobie.

Tínedžer Ben Woodburn by mohol odísť na hosťovanie do druholigovej Championship, záujem o služby waleského mladíka má dvojica klubov Sheffield United a Norwich City.

Predajný plán Liverpoolu počas tohto leta

Danny Ward- 12 mil.libier - prestup do Leicesteru bol zrealizovaný
Simon Mignolet– 12 mil.libier – Záujemca: Fulham
Divock Origi– 27 mil.libier – Záujemca: Valencia
Danny Ings– 20 mil.libier – Záujemca: Leicester, Southampton, Crystal Palace a Newcastle
Marko Grujic– 15 mil.libier – Záujemca: Lazio
Sheyi Ojo– 15 mil.libier – Záujemca: žiaden klub
Lazar Markovic– 7 mil.libier – Záujemca: Fenerbahce, Sporting CP, Hull & Anderlecht
Pedro Chirivella- 5 mil.libier – Záujemca: Nottingham Forest & Swansea

Celková suma za predaj hráčov: 113 mil.libier

„Očakávame v nasledujúcej sezóne viac. Máme tie najvyššie ambície. Na sto percent,“ povedal Klopp pre portál Liverpool Echo.

„Ostatné kluby si však na transferovom trhu počínajú tiež dobre. Nebudú slabšie ako minulý rok. City získalo (Riyada) Mahreza. Neviem, že by zatiaľ stratilo jediného hráča.“

„Takže kvalita z minulého roka plus Mahrez. Veľké plány má aj United a je to úplne normálne. Sme však sebavedomí.“

Zdieľanie článku

Komentáre