Antonio Conte už nie je manažérom londýnskej Chelsea

Antonio Conte už nie je manažérom londýnskej Chelsea

Antonio Conte podľa očakávania skončil na lavičke Chelsea, potvrdila oficiálna web stránka klubu zo západného Londýna.

Conte opúšťa Stamford Bridge po dvoch rokoch pôsobenia v klube so ziskom jednoho titulu v Premier League v sezóne 2016/17 a jednoho triumfu v FA Cup-e v sezóne 2017/18.

Taliansky manažér však uzavrel predchádzajúcu sezónu so svojim tímom až na piatej priečke v najvyššej anglickej súťaži a Chelsea tak v nasledujúcej sezóne neuvidíme v Lige majstrov.

Conte mal ešte 12 mesiacov platný kontrakt, ale na lavičke ho predčasne vymení jeho krajan Maurizio Sarri, bývalý manažér talianskeho Neapola.

Prezident Neapola Aurelio De Laurentiis sa už v stredu vyjadril, že "Sarri sa už čoskoro stane novým manažérom Chelsea. Moji a jeho právnici všetko finalizujú."

Majiteľ klubu Roman Abramovič tak ukončí viac ako 60-dňové bezvládie v klube a Contemu vyplatí 9 miliónov libier za predčasné ukončenie kontraktu. Conte sa s hráčmi a realizačným tímom rozlúčil vo štvrtok ráno.

Bývalý kapitán Chelsea John Terry včera na svojom Instagrame uviedol: "Skvelý muž, skvelý manažér. Prajem mu veľa úspechov do budúcnosti."
„Počas pôsobenia Antonia v klube sme získali náš šiesty ligový titul a ôsmy FA Cup. Vo víťaznej ligovej sezóne zaznamenal klub vtedy rekordných 30 víťazstiev v Premier League a tiež prekonal ligový rekord 13 víťazných ligových zápasov za sebou,“ uviedla oficiálna klubová stránka.

„Prajeme Antoniovi veľa úspechov v jeho ďalšej kariére.“

Chelsea zatiaľ na letnom prestupovom trhu nespravila žiaden obchod, neistota na manažérskej pozícii stála modrých drahocenný čas.

S príchodom do západného Londýna sa však spája viacero mien - záložník Jorginho z Neapola, záložník Alexander Golovin z CSKA Moskva a obranca Daniele Rugani z Juventusu. Uvedení hráči by mohli prísť do klubu ihneď ako Sarri prevezme tím.

Z klubu zrejme odíde záložník Willian, za ktorého Barcelona ponúkla 53 miliónov libier. Neistota vládne aj pri dvojici hviezdnych mien Courtois a Hazard, o ktorých sa hovorí v súvislosti s odchodom do Realu Madrid.


Mohlo by vás zaujímať

United ponúkne Pogbovi megamzdu, West Ham chce Martiala a Rodri smeruje do City

United ponúkne Pogbovi megamzdu, West Ham chce Martiala a Rodri smeruje do City

Manchester United je pripravený ponúknuť Paulovi Pogbovi nový megakontrakt s týždennou mzdou 500 tisíc libier.

Man Utd opäť neuspel s ponukou za Wan-Bissaku, Chelsea nechce pustiť Williana

Man Utd opäť neuspel s ponukou za Wan-Bissaku, Chelsea nechce pustiť Williana

Manchester United ponúkol za pravého obrancu Crystal Palace 50 miliónov libier, uviedol portál Sky Sports News.

Premier League a prestupové špekulácie: Ndombele, Coutinho, Gomez, Diop, Salah, Felix

Premier League a prestupové špekulácie: Ndombele, Coutinho, Gomez, Diop, Salah, Felix

Najnovšie prestupové špekulácie z anglickej Premier League (17.6.2019).