Bournemouth získal Davida Brooksa zo Sheffieldu United

Bournemouth získal Davida Brooksa zo Sheffieldu United

Bournemouth skompletizoval príchod 20-ročného ofenzívneho záložníka Davida Brooksa zo Sheffieldu United za čiastku 11,3 milióna eur.

Brooks, ktorý iba v októbri 2017 podpísal so Sheffieldom United nový štvorročný kontrakt, sa stal prvou letnou posilou Eddieho Howea v letnom transferovom okne.

Brooks v novembri 2017 debutoval v drese reprezentácie Walesu a má na konte už tri reprezentačné štarty. V drese United v predchádzajúcej sezóne odohral 33 zápasov s bilanciou troch vsietených gólov a 6 asistencií.„David je hráčom akého sme hľadali už dlhšiu dobu. Je na tom veľmi dobre technicky, má obrovský potenciál a presne zapadá do filozofie našej hry,“ povedal manažér čerešničiek Eddie Howe.

„Je to hráč, ktorý sa chce naďalej zlepšovať a veríme, že v budúcnosti sa vypracuje na veľmi kvalitného záložníka.“

„Šanca zahrať si v Premier League je pre mňa obrovskou príležitosťou. Som rád, že sa to podarilo,“ povedal Brooks pre oficiálne klubové stránky.

„Keď sledujete prácu Eddieho Howea, tak určite chcete byť súčasťou jeho projektu. Má veľké ambície, dáva šancu mladým hráčom, ktorí sa pod jeho vedením výrazne zlepšujú.“

„To je niečo, čo som hľadal a prečo som do Bournemouthu chcel prestúpiť.“

Brooks ešte v roku 2017 obliekal dres Anglicka na turnaji v Toulon, kde vo finále dokázal skórovať, napokon sa však rozhodol reprezentovať Wales, odkiaľ bola jeho matka.


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.