Wolves získali dvojicu Benik Afobe a Willy Boly za 26,2 milióna eur

Nováčik z Wolverhamptonu získal na trvalý prestup útočníka Benika Afobeho z Bournemouthu a stredného obrancu Willyho Bolyho z Porta. Obaja hráči v klube hosťovali už v predchádzajúcej sezóne.

Víťaz Championship po šesťmesačnom hosťovaní využil opciu na získanie Afobeho, keď stredný útočník Konga strelil 6 gólov v 16 zápasoch, v ktorých zasiahol do zápasu.

Afobe sa tak vracia do svojho bývalého klubu, keď v januári 2016 čerešničky zaplatili za útočníka 13,3 milióna eur. Teraz sa do svojho bývalého klubu vracia za čiastku 14,2 milióna eur.

25-ročný hráč najprv pod vedením Eddieho Howea nastupoval v základnej zostave, ale postupne z nej vypadol a v sezóne 2016/17 nastúpil iba na 14 zápasov v Premier League.

V minulej sezóne dokonca nastúpil iba v piatich zápasoch a v januári odišiel na hosťovanie k Wolves. Pri jeho predchádzajúcom pôsobení na Molineux, Afobe strelil 23 gólov v 48 zápasoch.

Wolves získali na trvalý prestup aj francúzskeho obrancu Willyho Bolyho z Porta.

27-ročný obranca Boly na Molineux hosťoval počas celej predchádzajúcej sezóny a strelil tri góly v 36 ligových zápasoch. Svojimi výkonmi si vyslúžil miesto aj v najlepšej jedenástke sezóny (PFA’s Championship team of the season).

195 centimetrov vysoký obranca sa k vlkom presúva za čiastku 12 miliónov eur.

Wolverhampton sa tiež intenzívne zaujíma o útočníka West Bromwichu Jaya Rodrigueza.