Arsenal bude jednať s Artetom, West Ham chce na lavičke Beniteza

Arsenal bude jednať s Artetom, West Ham chce na lavičke Beniteza

Londýnske kluby chcú už čoskoro vyriešiť obsadenie manažérskej pozície po odchodoch Arsena Wengera a Davida Moyesa.

Bývalý záložník kanonierovMikel Artetaje najväčším favoritom na získanie manažérskeho postu v Arsenale a už dnes sa má rokovať o prípadnej spolupráci s vedením klubu.

Arteta je aktuálne asistentom manažéra Pepa Guardiolu v Manchesteri City a Guardiola sa už vyjadril, že nebude stáť 36-ročnému Španielovi v ceste. Španiel si bude môcť na sever Londýna priviesť svoj vlastný realizačný tím.

Nový manažér Arsenalu bude mať v letnom transferovom období k dispozícii 50 miliónov libier na nové posily.

Aj vo West Hame sa po odchode Moyesa tvrdo pracuje na príchode nového manažéra. Favoritom na tento post je aktuálny manažér Newcastle UnitedRafa Benitez.

Španiel sa takmer stal manažérom kladivárov už v lete 2015, potom však odišiel do Realu Madrid. So spolumajiteľom West Hamu Davidom Sullivanom má však dobrý vzťah.

Benitez má v kontrakte s Newcastlom prepúšťaciu klauzulu vo výške 6 miliónov libier, ale pred odchodom zo St James' Park chce od vedenia kladivárov záruku, že bude mať k dispozícii dostatočný rozpočet na nové posily.

58-ročný manažér má v Newcastle platný kontrakt ešte 12 mesiacov a prebehli aj rokovania ohľadom jeho predĺženia.

Benitez v tejto sezóne priviedol Magpies až na desiatu priečku v Premier League a to aj napriek nelichotivej situácii, ktorá v klube vládne.

Sky Sports News tiež uviedol, že vedenie West Hamu sa v stredu stretlo aj so zástupcami bývalého manažéra Manchesteru City Manuela Pellegriniho. V tomto prípade sú však problémom vysoké platové požiadavky.

West Ham sa tiež v minulosti zaujímal aj o Paula Fonsecu, manažéra ukrajinského klubu Šachtar Doneck.


Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.