Európska liga: Arsenal vyradil CSKA a zahrá si v semifinále pohárovej súťaže

Arsenal postúpil do semifinále Európskej ligy, ke? v odvetnom zápase remizoval s CSKA Moskva 2:2 a tím Arsena Wengera v dvojzápase celkovo dominoval 6:3.

CSKA však kanonierom ni? nedaroval zadarmo. V 39. minúte otvoril skóre odvetného stretnutia Fedor Chalov a v 50. minúte vlial nádeje do žíl domáceho tímu Kirill Nababkin.

V tomto momente delil CSKA od postupu jeden vsietený gól, ale v 75. minúte znížil Danny Welbeck vôbec prvou strelou Arsenalu medzi tri žrde. Definitívnu gólovú bodku za dvojzápasom dal v nadstavenom ?ase Aaron Ramsey po vynikajúcej asistencii Mohameda Elnenyho.

Súperom kanonierov v semifinále môže by? jeden z trojice klubov Atlético Madrid, Salzburg a Olympique Marseille.

CSKA Moskva - Arsenal 2:2 (1:0)

Video

Zostavy a hodnotenia hrá?ov

CSKA Moskva: Akinfeev (6), A. Berezutski (6), Ignashevich (6), V. Berezutski (6), Nababkin (7), Bistrovic (6), Kuchaev (6), Dzagoev (6), Golovin (7), Musa (6), Chalov (7)

Náhradníci: Vitinho (6), Natkho (6), Milanov (6)

Arsenal: Cech (5), Bellerin (5), Monreal (5), Mustafi (5), Koscielny (5), Elneny (5), Wilshere (5), Ramsey (5), Welbeck (6), Ozil (6), Lacazette (5)

Náhradníci: Chambers (6), Iwobi (6)

Hrá? zápasu: Aleksandr Golovin

Vyjadrenie manažéra

Arsene Wenger: „Myslím si, že sme boli trocha zasko?ení s intenzitou a nasadením, akým súper vstúpil do zápasu. Chví?u nám trvalo, kým sme dokázali zareagova?. Strelili druhý gól a mohli aj tretí. Po prestávke to z našej strany bolo ove?a lepšie, skóre sme dokázali zníži? a vyrovnanie viselo vo vzduchu. V prvom dejstve sme však boli v problémoch. Po prechode na obrannú pä?ku si už súper nedokázal vytvori? to?ko šancí. Druhý gól vsietil z vä?šej vzdialenosti, ale v šestnástke si už nevytvoril žiadne šance.“

Zaujímavé štatistiky

Kanonieri sú piatym anglickým klubom, ktorý dokázal postúpi? do semifinále Európskej ligy. Pred ním to bol Fulham (2009/10), Liverpool (2009/10 a 2015/16), Chelsea (2012/13) a Manchester United (2016/17).

CSKA nedokázalo zví?azi? s anglickými klubmi v 8 zápasoch európskych pohárových sú?aží (2 remízy, 6 prehier).

Aaron Ramsey bol pri 8 góloch kanonierov v jeho ostatných 8 odohraných zápasoch v drese Arsenalu vo všetkých sú?ažiach (7 gólov, 1 asistencia).

Arsenal inkasoval v roku 2018 až 31 gólov vo všetkých sú?ažiach, o tri góly viac ako ?alší klub Premier League v poradí.

Mohlo by vás zaujímať

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Anglicko chce v piatok večer (20:45) začať kvalifikáciu na európsky šampionát víťazstvom nad Českou republikou.

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Útočník Spurs zaznamenal pri ligovej prehre Tottenhamu na pôde Southamptonu (1:2) dvestý presný zásah vo svojej kariére. Pre klub to dobrý deň rozhodne nebol, ale pre 25-ročného anglického reprezentanta išlo o významný míľnik...