Liga majstrov: Liverpool priniesol Manchesteru City najťažšiu prehru v aktuálnej sezóne

Fantastický výkon Liverpoolu z prvého pol?asu vytvoril ?erveným skvelú východiskovú pozíciu pred odvetným zápasom štvr?finále Ligy majstrov.

Mohamed Salah otvoril skóre už po 12 minútach zápasu a o pár minút neskôr zvýšil vedenie ?ervených Alex Oxlade-Chamberlain. V týchto chví?ach ?ervení totálne ovládli dianie na ihrisku a na bránu City sa valil jeden útok za druhým. Po 30 minútach už domáci viedli rozdielom triedy, ke? sa hlavi?kou presadil Sadio Mane.

V druhom dejstve sa Liverpool stiahol do obrany a loptu na kopa?kách držali hrá?i City, ktorí si však nevytvorili žiadne výrazné gólové šance a za celý zápas ostali bez jedinej strely medzi tri žrde.

Liverpool - Manchester City 3:0 (3:0)

Video

Zostavy a hodnotenia hrá?ov

Liverpool: Karius (6), Alexander-Arnold (8), Lovren (7), Van Dijk (7), Robertson (8), Henderson (7), Milner (8), Oxlade-Chamberlain (8), Salah (8), Mane (7), Firmino (7)

Náhradníci: Wijnaldum (6), Solanke (6), Moreno (5)

Man City: Ederson (5), Walker (5), Kompany (5), Otamendi (4), Laporte (4), Fernandinho (5), Silva (5), De Bruyne (5), Gundogan (4), Sane (5), Jesus (4)

Náhradníci: Sterling (5)

Hrá? zápasu: Trent Alexander-Arnold

Vyjadrenie manažéra

Jurgen Klopp: „Porazili sme najlepší tím na svete, takže s výkonom musím by? spokojný. V tejto sú?aži sa však hrá na postup a v ?alšom kole ešte nie sme. V odvete budeme musie? poda? pekelný výkon. Pred rokmi som hral s Dortmundom na ihrisku Realu Madrid a prehrali sme 0:3. Všetci mi hovorili, že už je to vybavené. Doma sme dokázali zví?azi? 2:0 a každý, kto zápas sledoval, vie, že sme mohli vyhra? aj 5:0. Teraz je situácia rovnaká. Prvý pol?as bol brilantný, tak má futbal vyzera?. Strelili sme tri fantastické góly. V druhom dejstve sme bránili príliš hlboko a súper nedokázal vystreli? na našu bránu. Boli sme koncentrovaní, ale po zisku lopty sme mali by? futbalovejší. Stratili sme jednoho hrá?a (Salah) pre zranenie a kapitána tímu (Henderson), ktorý dostal tretiu žltú kartu. Mo sa vyjadril, že sa cíti dobre, ale uvidíme, ?o ukážu vyšetrenia.“

Pep Guardiola: „V tejto miestnosti asi nie je nikto, kto by veril, že ešte môžeme ís? ?alej. Máme však k dispozícii ešte ?alších 90 minút a pokúsime sa o postup zabojova?. Tomuto tímu naozaj verím. V tejto sezóne už ukázali ve?a dobrých vecí. Prehrali sme 0:3. Prišli sme sem trocha vystrašení? Myslím si, že nie. Okrem 10-15 minút v prvom pol?ase, ke? sme stratili kontrolu nad zápasom... Z môjho poh?adu sme si však po?ínali dobre. Tu na Anfielde je to vždy komplikované. Až do stavu 0:2 sme dávali o sebe vedie?. V druhom dejstve sme dokázali zareagova? na nepriaznivý stav a hrali sme dobre. Nedokázali sme si vytvori? šance, pretože súper hral v hlbokej defenzíve. Snažili sme sa ale skórova? do poslednej minúty. Potrebovali sme streli? aspo? jeden gól, to sa nám napokon nepodarilo.“

Zaujímavé štatistiky

Liverpool neprehral v európskych pohároch na domácom ihrisku od októbra 2014 (0:3 s Realom Madrid) a natiahol sériu bez prehry na 15 zápasov (10 výhier, 5 remíz).

Manchester City nevyslal v zápase priamu strelu na bránu prvýkrát od 26. októbra 2016 (proti Manchesteru United v League Cup-e).

Liverpool nastrielal v tejto sezóne Ligy majstrov najviac gólov zo všetkých tímov - 31.

18% gólov, ktoré v tejto sezóne inkasoval Manchester City vo všetkých sú?ažiach bolo v zápasoch s Liverpoolom (7 z 38).

Mohamed Salah bol pri deviatich góloch svojho tímu v deviatich zápasoch aktuálnej sezóny Ligy majstrov (7 gólov, 2 asistencie).

Roberto Firmino bol pri 11 góloch ?ervených aktuálnej sezóny Ligy majstrov (7 gólov, 4 asistencie). Lepšiu bilanciu má iba Cristiano Ronaldo (17).

James Milner zaregistroval v tejto sezóne Ligy majstrov sedem asistencií, o tri viac ako ?alší hrá? v poradí.

Mohlo by vás zaujímať

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Anglicko chce v piatok večer (20:45) začať kvalifikáciu na európsky šampionát víťazstvom nad Českou republikou.

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Útočník Spurs zaznamenal pri ligovej prehre Tottenhamu na pôde Southamptonu (1:2) dvestý presný zásah vo svojej kariére. Pre klub to dobrý deň rozhodne nebol, ale pre 25-ročného anglického reprezentanta išlo o významný míľnik...