Southampton vyhodil manažéra Pellegrina

Southampton vyhodil manažéra Pellegrina

V tejto sezóne Premier League sme sa dočkali aj deviatej manažérskej zmeny. Svätci zo Southamptonu predčasne ukončili spoluprácu s Mauriciom Pellegrinom, keď tím pod jeho vedením vyhral iba v jednom z ostatných 17 odohraných zápasov v Premier League.

Sobotňajšia prehra 0:3 na pôde Newcastle posunula svätcov na sedemnástu priečku tabuľky, jeden bod od miest znamenajúcich vypadnutie do nižšej súťaže. Do konca ligy ostáva odohrať osem ligových kôl.

Pellegrino sa vyjadril, že hráči vyzerajú na ihrisku odovzdane a klub musí spraviť rozhodnutie, či pôjde do záverečnej fáze súťaže s novým vedením. V minulej sezóne ukončil Southampton sezónu na ôsmej priečke.„Klub môže potvrdiť, že ukončil spoluprácu s manažérom Mauriciom Pellegrinom,“ uviedlo pondelkové oficiálne vyhlásenie vedenia klubu.

„V klube skončili aj asistent manažéra Carlos Compagnucci a asistent prvého trénera Xavier Tamarit.“

„Chceme sa Mauriciovi, Carlosovi a Xavierovi poďakovať za odvedenú prácu počas ich pôsobenia v Southamptone a prajeme im veľa úspechov do budúcnosti.“

„Klub vymenuje nového manažéra ihneď ako to bude možné. S hľadaním nového realizačného tímu sme už začali.“

Pellegrino na lavičke nahradil aktuálne manažéra Leicesteru City Clauda Puela minulé leto a to aj napriek tomu, že Francúz sezónu ukončil na slušnej ôsmej priečke a klub doviedol až do finále Ligového pohára.

Southampton vyhral v tejto sezóne iba päť ligových zápasov a ich februárová výhra 3:2 nad posledným West Bromwichom bola ich prvá od novembra. Tím postúpil do štvrťfinále FA Cup-u, avšak v lige ich ešte čakajú veľmi náročné súboje s Arsenalom, Chelsea i Manchesterom City a rovnako výjazdy na pôdu Leicesteru a Evertonu.


Mohlo by vás zaujímať

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Anglicko chce v piatok večer (20:45) začať kvalifikáciu na európsky šampionát víťazstvom nad Českou republikou.

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Útočník Spurs zaznamenal pri ligovej prehre Tottenhamu na pôde Southamptonu (1:2) dvestý presný zásah vo svojej kariére. Pre klub to dobrý deň rozhodne nebol, ale pre 25-ročného anglického reprezentanta išlo o významný míľnik...