Arsene Wenger: Situáciu dokážem otočiť k lepšiemu

Arsene Wenger: Situáciu dokážem otočiť k lepšiemu

Arsene Wenger priznal, že pre Arsenal je už v tejto sezóne prvá štvorka nedosiahnuteľnou métou, ale verí, že dokáže znovu kanonierov nasmerovať k víťazstvám.

Francúzsky manažér sa po prehre 1:2 s Brightonom na Amex Stadium dostal pod veľký tlak. Arsenal prehral vo štvrtom zápase za sebou vo všetkých súťažiach, niečo podobné sa mu naposledy stalo v októbri 2002. Celkovo prehral až osem z ostatných 13 odohraných zápasov.

Pozitívne nie sú ani ďalšie štatistiky. Arsenal si neudržal čistý štít v ostatných 11 zápasoch v Premier League, čo je ich vôbec najdlhšia takáto séria v súťaži. Kanonieri navyše získali iba 13 bodov z 15 zápasov na ihriskách súperov. V tejto fáze súťaže je to ich najhoršia bilancia od sezóny 1989/90 (12 bodov).

Na štadióne sme opäť mohli vidieť množstvo transparentov žiadajúcich odchod Wengera z klubu, ale Francúz nemá v pláne svoje 22-ročné pôsobenie pri tíme ukončiť. A to aj napriek najhoršej sérii výsledkov počas celej jeho kariéry pri klube.

„Musím povedať, že je to vôbec prvýkrát v celej mojej kariére, čo prišlo k takejto situácii,“ povedal Wenger pre Sky Sports.

„Nie je to jednoduché, ale mám dostatok skúseností, aby som to celé dokázal otočiť k lepšiemu. Robíme príliš veľa chýb v tom najnevhodnejšom čase.“

„Musíme držať spolu a sústrediť sa na ďalšie zápasy. Nemáme inú možnosť.“

Rezignáciu na svoj post odmietol: „Sústredím sa na svoju prácu. Vždy sa vynárajú podobné otázky, keď sa dostanete do takejto zložitej situácie.“

„Robím si však svoju prácu a robím veci, ktoré si myslím, že sú pre tím najsprávnejšie.“

Minulú sezónu Arsenal prvýkrát pod Wengerom nedosiahol na prvú štvorku a po nedeľňajšej prehre strácajú kanonieri na štvrtý Tottenham 13 bodov.

Wenger sa vyjadril, že jediná realistická cesta do Ligy majstrov vedie cez triumf v Európskej lige.

„Áno, štvrtá priečka je preč. Je pred nami päť tímov a až dva z nich by museli v posledných kolách totálne zlyhať. Do konca súťaže zostáva deväť kôl a preto nie je reálne, aby sa niečo také udialo.“


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham sa definitívne zaradil medzi európsku elitu

Tottenham sa definitívne zaradil medzi európsku elitu

Spurs postúpili do semifinále Ligy majstrov, keď v zápase proti Manchesteru City predviedli vynikajúci výkon. O postup do finále prestížnej pohárovej súťaže si zahrajú s holandským Ajaxom. Ich prípadným finálovým súperom bude jeden z dvojice Barcelona alebo Liverpool.

Paul Merson: Manchester City je teraz jeden zápas od zlej sezóny

Paul Merson: Manchester City je teraz jeden zápas od zlej sezóny

Citizens vypadli vo štvrťfinále Ligy majstrov s Tottenhamom a teraz musia zabojovať o titul v Premier League. Inak sa ich sezóna bude považovať za nevydarenú, tvrdí Paul Merson.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.