Arsene Wenger: Situáciu dokážem otočiť k lepšiemu

Arsene Wenger: Situáciu dokážem otočiť k lepšiemu

Arsene Wenger priznal, že pre Arsenal je už v tejto sezóne prvá štvorka nedosiahnuteľnou métou, ale verí, že dokáže znovu kanonierov nasmerovať k víťazstvám.

Francúzsky manažér sa po prehre 1:2 s Brightonom na Amex Stadium dostal pod veľký tlak. Arsenal prehral vo štvrtom zápase za sebou vo všetkých súťažiach, niečo podobné sa mu naposledy stalo v októbri 2002. Celkovo prehral až osem z ostatných 13 odohraných zápasov.

Pozitívne nie sú ani ďalšie štatistiky. Arsenal si neudržal čistý štít v ostatných 11 zápasoch v Premier League, čo je ich vôbec najdlhšia takáto séria v súťaži. Kanonieri navyše získali iba 13 bodov z 15 zápasov na ihriskách súperov. V tejto fáze súťaže je to ich najhoršia bilancia od sezóny 1989/90 (12 bodov).

Na štadióne sme opäť mohli vidieť množstvo transparentov žiadajúcich odchod Wengera z klubu, ale Francúz nemá v pláne svoje 22-ročné pôsobenie pri tíme ukončiť. A to aj napriek najhoršej sérii výsledkov počas celej jeho kariéry pri klube.

„Musím povedať, že je to vôbec prvýkrát v celej mojej kariére, čo prišlo k takejto situácii,“ povedal Wenger pre Sky Sports.

„Nie je to jednoduché, ale mám dostatok skúseností, aby som to celé dokázal otočiť k lepšiemu. Robíme príliš veľa chýb v tom najnevhodnejšom čase.“

„Musíme držať spolu a sústrediť sa na ďalšie zápasy. Nemáme inú možnosť.“

Rezignáciu na svoj post odmietol: „Sústredím sa na svoju prácu. Vždy sa vynárajú podobné otázky, keď sa dostanete do takejto zložitej situácie.“

„Robím si však svoju prácu a robím veci, ktoré si myslím, že sú pre tím najsprávnejšie.“

Minulú sezónu Arsenal prvýkrát pod Wengerom nedosiahol na prvú štvorku a po nedeľňajšej prehre strácajú kanonieri na štvrtý Tottenham 13 bodov.

Wenger sa vyjadril, že jediná realistická cesta do Ligy majstrov vedie cez triumf v Európskej lige.

„Áno, štvrtá priečka je preč. Je pred nami päť tímov a až dva z nich by museli v posledných kolách totálne zlyhať. Do konca súťaže zostáva deväť kôl a preto nie je reálne, aby sa niečo také udialo.“


Mohlo by vás zaujímať

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Anglicko chce v piatok večer (20:45) začať kvalifikáciu na európsky šampionát víťazstvom nad Českou republikou.

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Útočník Spurs zaznamenal pri ligovej prehre Tottenhamu na pôde Southamptonu (1:2) dvestý presný zásah vo svojej kariére. Pre klub to dobrý deň rozhodne nebol, ale pre 25-ročného anglického reprezentanta išlo o významný míľnik...