Philippe Coutinho prestupuje z Liverpoolu do Barcelony za 146 miliónov libier

Philippe Coutinho prestupuje z Liverpoolu do Barcelony za 146 miliónov libier

Liverpool na svojich oficiálnych stránkach oznámil, že sa dohodol s Barcelonou na prestupe Philippe Coutinha do katalánskeho klubu. Prestupová čiastka za hráča je 165 miliónov eur.

Celá prestupová sága sa napokon rozlúskla v sobotu, keď už počas celého budúceho týždňa sa hovorilo o odchode Brazílčana z klubu.

Teraz oba kluby oficiálne potvrdili dohodu a Coutinho odletel privátnym lietadlom do Barcelony, kde by sa mal už v pondelok podrobiť
lekárskej prehliadke. Záložník zostal cez noc v hoteli a dnes si pozrie zápas svojho nového zamestnávateľa s Levante.

Coutinho podpíše s katalánskym klubom 5,5-ročný kontrakt.

„Liverpool FC môže potvrdiť, že klub sa dohodol s FC Barcelona na prestupe Philippe Coutinha do španielskeho klubu. Hráč ešte musí absolvovať lekársku prehliadku a dohodnúť sa na osobných podmienkach s katalánskym klubom,“ uvádza oficiálne vyhlásenie na stránkach Liverpool FC.

„Hráč má teraz povolenie, aby čo najrýchlejšie dokončil všetky formality ohľadom prestupu.“

„FC Barcelona a Liverpool FC dosiahli dohodu ohľadom prestupovej čiastky za Philippe Coutinha,“ uvádza vyhlásenie katalánskeho klubu.

„Hráč podpíše kontrakt do konca sezóny a ďalších päť sezón. Jeho výkupná klauzula v kontrakte bude 400 miliónov eur.“

„V nasledujúcich hodinách vás budeme informovať o detailoch hráčovho príchodu a jeho prezentácii médiám.“

25-ročný hráč už necestoval s kádrom Liverpoolu ani na sústredenie do Dubaja a po otvorení januárového transferového okna nehral ani v jednom zápase pre údajné drobné zranenie stehna.

Barcelona za Brazílčana spravila v lete tri ponuky, najvyššiu za 113 miliónov libier, ale červení odmietli hráča pustiť. A to aj napriek tomu, že sám Coutinho požiadal o uvoľnenie z klubu.

Coutinho, ktorý prišiel do Liverpoolu v roku 2013 z Interu Miláno za 8,5 milióna libier, odohral v tejto sezóne na Anfielde 20 zápasov vo všetkých súťažiach a vsietil 12 gólov.

Dohoda je ďalším úspechom agenta brazílskeho hráča Kia Joorabchiana, ktorý už sprostredkoval prestupy za obrovské čiastky pre Carlosa Teveza, Oscara, Davida Luiza, Marquinhosa, Tiemouea Bakayoka a Williana.


Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.